To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Historie naszych drzewek - Komentarze: Picea abies Świerk pospolity lasek

Jacek Grzelak - 2013-03-27, 21:56
Temat postu: Komentarze: Picea abies Świerk pospolity lasek
Tutaj dyskutujemy na temat Historia drzewka:Picea abies Świerk pospolity lasek , którą możesz zobaczyć w wątku:

Historia drzewka:Picea abies Świerk pospolity lasek

Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.

wro_bel - 2013-03-28, 09:52

Jacku muszę powiedzieć, że bardzo ładnie wyszedł Ci ten lasek - rzeczywiście sprawia wrażenie jakby poszczególne drzewka były w różnym wieku. Gratulacje :spoko:
Pit-B - 2013-03-28, 13:12

Bardzo mi się podoba. Naprawdę świetna praca. Jestem ciekawy ile razy od początku było coś robione przy korzeniach, albo inaczej ile razy był przesadzany?
peper50 - 2013-03-28, 18:56

Fajna kompozycja. Podobno świerki są średnio lubiane przez bonsaistów ze względu na pracochłonną zieleń. Bardzo z tym ciężko? Trochę za wysoko nie siedzi?

Mnie się podoba :P .

Pozdrawiam.

Jacek Grzelak - 2013-03-28, 21:54

Może ze 3 razy były podcinane nieco korzenie , ale nie był nigdy przesadzany w pełnym tego słowa znaczeniu , więc jak na razie usiadł troszkę zbyt wysoko , mimo że zebrałem dobre 3-4 cm z górnej warstwy bryły
PYREK - 2013-03-28, 22:53

Witam.
Laski zawsze mnie fascynowały, można w nie wpatrywać się godzinami. Wyrazy szacunku dla Ciebie i nad pracą włożoną w ten świerkowy lasek. Kompozycja robi miłe wrażenie a na pewno będzie jeszcze lepiej. Jedynie co bym zmienił to doniczkę na jakąś szerszą i niższą, może jakąś płyte kamienną. W mojej ocenie - dwa najwyższe świerki przesunąłbym jeszcze ciut do frontu a w całkowicie prawym drzewku gałązki ściągnął delikatnie w dół.

BRNK - 2013-03-28, 23:00

hmmmmmm....

Włożona praca i uzyskany jest konkret.

Zszokowała mnie nazwa tematu : :-x

I to 1 zdanie, które mi się wyświetliło w podglądzie:

PYREK napisał/a:
Laski zawsze mnie fascynowały, można w nie wpatrywać się godzinami.


Przez moment pomyślałem, że pomyliłem fora :-D

Jacek Grzelak - 2013-03-29, 01:00

Michale mamy chyba bardzo podobne skojarzenia ;-) ach te laski :-D
PYREK - 2013-03-29, 07:51

oj chłopaki zbaczacie z tematu :-D
peper50 - 2013-03-29, 12:42

"Zboczacie" :P .
Jacek Grzelak - 2013-03-29, 15:30

wydaje mi się że miłość do natury nie jest zboczeniem , mi się bardzo podobają naturalne laski ;-)
BRNK - 2013-03-29, 15:48

To się chyba będzie zwało FLOROFILIA ;-)
Jacek Grzelak - 2013-03-29, 20:28

to tak też można to nazwać ? ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group