To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Podlewanie i Nawożenie - Preparaty na karłowacenie liści

Jędrzej - 2013-03-14, 17:46
Temat postu: Preparaty na karłowacenie liści
Tak jak w temacie. Znacie jakieś preparaty dzięki którym liście nie będą rosły aż tak duże ?
Mirek Drabent - 2013-03-14, 19:17

Czy to poważne pytanie?
BRNK - 2013-03-14, 19:43

Jeśli mnie wiedza nie myli, to ani środek zmniejszający liście ani powiększający piersi póki co nie istnieje... a trochę szkoda ;-)
Jędrzej - 2013-03-14, 21:25

A w ogóle są jakieś sposoby na to aby liście rosły mniejsze?
BRNK - 2013-03-14, 21:30

http://lmgtfy.com/?q=zmni...%C5%9Bci+bonsai
Robert Błądek - 2013-03-14, 21:47

...i tu kolega bardzo się myli, ponieważ istnieją substancje, które to skarłwaciają rośliny ich nazwa to RETARDANTY. I jak się czegoś na pewno nie wie to lepiej przemilczeć temat... Taki sam efekt jak działanie retardantów można uzyskać zamieniając temperatury dnia i nocy. Czyli w dzień w czasie fotosyntezy temperatura niska, w nocy w czasie syntezy cukrów prostych w składniki bardziej złożone temperatura wysoka, rzecz nie osiągalna bez klimatyzowanej szklarni...
BRNK - 2013-03-14, 21:53

W takim razie przepraszam i chętnie oddam się lekturze tematu.
Pit-B - 2013-03-17, 18:57

BRNK napisał/a:
Jeśli mnie wiedza nie myli, to ani środek zmniejszający liście ani powiększający piersi póki co nie istnieje... a trochę szkoda ;-)

Może co do tego drugiego też się mylisz? :spoko:

BRNK - 2013-03-17, 19:30

No właśnie miałem o to pytać, ale stwierdziłem, że to nie na miejscu. ;-)
O retardantach swoją drogą też poczytałem i podobnie jak koksy w kulturystyce tak retardanty w ogrodnictwie są bardzo kontrowersyjnym tematem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group