To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Zimowanie drzewek - Idzie wiosna, co dalej?

wkwast - 2013-02-28, 22:00
Temat postu: Idzie wiosna, co dalej?
Witam. Moje drzewka wiąz i buk zimowały na balkonie. Idzie wiosna. Słyszalem że trzeba jakoś chronić drzewa przed wiosennym słońcem. Jak to zrobić? Mieszkam w bloku, od wschodu. Oba drzewa zimują w pudle przysypane ziemią.
peper50 - 2013-02-28, 22:27

Chronić przed słońcem?
Jacek Grzelak - 2013-02-28, 23:24

nigdy nie chroni się roślin przed słońcem , zimą powinno się chronić je przed wiatrem i nadmiernym nasłonecznieniem , bo te 2 czynniki moga spowodować ich przesuszenie , a to wielka różnica , wczesną wiosną istnieje ryzyko nagłej różnicy temperatur na przełomie dnia i nocy , jednak nawet niewielkie , bardzo znikome zacienienie roślin bardzo redukuje ten stres
wkwast - 2013-03-06, 16:03

Jest już 14stopni na dworze, czy można już odkopać drzewka z ziemi i powoli przenosić je do pomieszczenia? jak tak to po jakim okresie mogę je wnieść do pokoju? chodzi mi o wiąza i ostrokrzewa.
qwert - 2013-03-06, 20:02

co do wiosny to w przyszłym tygodniu całodobowe mrozy i opady śniegu, także może się wstrzymaj jeszcze, bo zima kontratakuje :)
szef - 2013-03-09, 22:02

A co to za pomysł wstawiania roślin outdoor do wnętrz?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group