To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - PROŚBA O ROZPOZNANIE GATUNKU

martyna - 2013-02-21, 22:50
Temat postu: PROŚBA O ROZPOZNANIE GATUNKU
BARDZO PROSZE O ROZPOZNANIE GATUNKU DRZEWKA:) DOSTAŁAM W JE PREZENCIE CHCE NALEŻYCIE SIĘ NIM ZAJMOWAĆ I BARDZO PROSZE O POMOC:)
peper50 - 2013-02-21, 23:06

Karmona.
martyna - 2013-02-22, 10:55

:) dziękuje:)
:-D

martyna - 2013-02-22, 12:00

Własnie czytam o jego podlewaniu naworzeniu i tak dalej... Drzewko jest u mnie od 30 stycznia, przeszło juz proces aklimatyzacji tak mi się zadje:P Poniewarz troche liści się z niego postpało ale teraz zaczyna wypuszczać nowe:) do tej pory podlewalam je przez zanurzenie. Idzie wiosna wiec trzeba kupic jakis nawóz... ziemia w doniczce jest dość zbita wiec nawozy takie - granulki jak bio gold raczej sie nie sprawdą . Chyba że się myle:P czy przesadzić drzewko czy zostawic je w spokoju. jaki nawóż bedzie dla niego najlepszy?
armin - 2013-02-23, 10:58

Masz drzewko niespełna miesiąc, więc byłbym raczej umiarkowanym optymistą jeśli chodzi o aklimatyzację. Niepokoją mnie plamki widoczne na drugim zdjęciu. Mam nadzieję, że to uszkodzenia mechaniczne, a nie jakiś nieproszony gość. Podlewanie przez zanurzenie (po delikatnym przeschnięciu górnej warstwy podłoża) i ustawienie rośliny w jasnym miejscu to w tej chwili podstawa. Przesadzić trzeba, ale zrób to z kimś doświadczonym, bo to coś w czym rośnie karmona jest bardzo zbite. Trzeba się tego pozbyć, ale najczęściej zrywa się przy tym korzenie włośnikowe, na czym roślina bardzo cierpi, a często również umiera.
Myślę, że w tym temacie to już wszystko (bo jesteśmy w rozpoznawaniu gatunku), więc na temat pielęgnacji i przesadzania zapraszam do odpowiednich działów.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group