To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Akadama

schuter - 2013-02-02, 11:17
Temat postu: Akadama
Witam jestem poczatkujacym bonsaistą. Kupiłem dwa dni temu ficusa retusa wyczytałem ze dla początkujacych najlepsz odmiana. Wczoraj go przesadziłem.Do rzeczy jak posypie na wierzch akadame to podlewac normalnie przez nia czy jakos inaczej.Z góry dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam.
BRNK - 2013-02-02, 11:29

Myślę, że posypanie na wierzch za wiele nie da bo tylko wierzchnia warstwa będzie bardziej przepuszczalna, a chyba nie o to do końca chodzi.

Powinieneś raczej zastosować samą akadamę albo wymieszać ją z ziemią.

Ogólnie przesadzanie bez okresu aklimatyzacji raczej też nie jest wskazane, niech Ci nie przyjdzie do głowy przycinać go albo nawozić :)

schuter - 2013-02-02, 11:33

Wiem ze powinienem go przsadzic w marcu ale ta doniczka i stan w jakim był była fatalna co do nawozenia to wiem ze po minimum 3 tygodniach
schuter - 2013-02-02, 11:34

A wyczytałem ze akamada utrzymuje wilgotnosc ziemi
Jacek Grzelak - 2013-02-02, 15:25

Akadama chłonie dużo wody , jednak i prędzej przesycha dzięki dobrej cyrkulacji powietrza , sypiąc akadamę na powierzchnię normalnej ziemi możesz z czasem zabić fikusa , bo będzie Ci się wydawało że ma sucho , a w rzeczywistości będzie nadmiar wilgoci zawartyw glebie .
Jeśli już musisz przesadzać fikusa to do samej aki , pora jest odpowiednia , jednak nie wiem w jakiej kondycji jest Twój nowy nabytek

schuter - 2013-02-02, 18:13

Dzieki za odpowiedzi nie bede dosypywał akadamy zobacze jak bedzie rósł


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group