To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - Standardowo: "Co to za gatunek?" :)

Chef - 2012-10-23, 00:32
Temat postu: Standardowo: "Co to za gatunek?" :)
Witam serdecznie :)
Na bonsai'ach nie znam się w ogóle, przygarnąłem tego ze zdjęcia. Pierwsze co to już wiem, że chyba zrobiłem błąd bo przesadziłem go do całkowicie płaskiej doniczki (jak na zdjęciu) bezpośrednio ze zwyczajnej standardowej doniczki. Kształt korzeni był zdecydowanie uformowany w deseń pionowej doniczki, trochę korzenie podciąłem (1/3 długości) i zmieniłem delikatnie kształt ukorzenienia drzewka. No i druga sprawa, że zrobiłem to na jesień gdzie nie powinno się przesadzać bonzai. Niestety te informacje wyczytałem już po fakcie :)
Możecie mi polecić jak zajmować się tym gatunkiem? Podlałem go dokładnie tydzień temu (!) po przesadzeniu. Jakieś dwie szklanki wody i do tej pory ziemia (specjalna kupiona w leroy merlin dla bonzai) jest dalej wilgotna. Wyczytałem, że bonsai lubi wilgoć więc 3x dziennie spryskiwałem go wodą specjalnym spryskiwaczem. Wczoraj zauważyłem jakby dyskretnie jakiś grzyb na powierzchni gleby się pojawiał (co to dokładnie pewny nie jestem). Więc zaprzestałem spryskiwania. W każdym bądź razie powierzchnia gleby przez to spryskiwanie była cały czas wilgotna.


peper50 - 2012-10-23, 16:10

ficus retusa
TigerStyle - 2012-10-23, 22:44

Należy dodać, że jest to tak zwana 'marchewa'. Wpisz owo słowo w wyszukiwarkę na forum a znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group