To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Azalia Japonska

fiedler1 - 2012-08-21, 14:23
Temat postu: Azalia Japonska
Witam. Chcialem dzisiaj przedstawic Wam moja Azalie... Rosline pozyskalem w centrum ogrodniczym, nie powala wielkoscia, uzekly mnie jej jasno rozowe kwiatki :) Roslina z jednej strony zaczela mi usychac co zmienilo moj plan ksztaltowania rosliny... martwe zzostalo oczyszone i zrobione male jiny i shari... Jezeli bedzie sie komus chcialo zrobic virta do przed ostatniej fotki to bylo by super ;) jako docelowa doniczke chcialbym miec kwiat lotosu o delikatnym blekitnym kolorze... Pozdrawiam

[Admin] Watek zamieszczony w nieodpowiednim dziale. Przenoszę do "początków".

peper50 - 2012-08-21, 14:34

Robienie martwego na tak małej roślinie to pomyłka. Chyba, że chcesz zachować taką grubość pnia jaką masz co do ciężaru góry nie pasuje wogóle...

Na Twoim miejscu dałbym jej rosnąc i bawić się jedynie w przycinanie ewentualnie drutowanie przez ładnych parę lat.

fiedler1 - 2012-08-21, 14:55

Wiem ze martwe nie jest zalecane... ale w tym wypadku bylo chyba konieczne... martwe zostalo oczyszczone i zabezpieczone plynem do jin... lepiej bylo tak zrobic niz uciac. Zageszczac rosline bede to pewne.
peper50 - 2012-08-21, 16:02

fiedler1 napisał/a:
Wiem ze martwe nie jest zalecane... ale w tym wypadku bylo chyba konieczne... martwe zostalo oczyszczone i zabezpieczone plynem do jin... lepiej bylo tak zrobic niz uciac. Zageszczac rosline bede to pewne.


A dlaczego było "chyba konieczne"?

fiedler1 - 2012-08-21, 17:03

Bo z tego co kiedys wyczytalem... martwe trzeba oczyscic az dojdziemy do zywego. A ze nie chcialem pozbywac sie martwego potraktowalem je srodkiem do wybielania co dalo mi Jiny....
peper50 - 2012-08-21, 17:36

Przecież ta gałąź nie była martwa.

Poza tym masz jednego jina i shari.

fiedler1 - 2012-08-21, 21:19

Cala lewa strona byla sucha... Nie wrzucilem zdjecia rosliny do polowy uschnietej... a taka byla.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group