To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Całkiem ciekawe Marketsai ...

greg - 2012-05-24, 22:10
Temat postu: Całkiem ciekawe Marketsai ...
Chciałem się podzielić z Wami fotkami mojego ostatniego zakupu. W obi za 49 zł kupiłem bonsai gatunku "bonsai outdoor" :) Tak naprawdę jest to jakaś drobnolistna odmiana bukszpanu i skusił mnie ładnym pniem, bardzo ciekawą korą i szerokim nebari (obwód 17cm). Myślę, że to ciekawy materiał na niewielkie bonsai (18cm wysokości) i dowód na to, że za stosunkowo niską kwotę można znaleźć coś ciekawego nawet w markecie ...

Był bardzo gęsto zarośnięty i spodziewałem się, że w połowie drzewka zastane płaską ranę po cięciu. Jednak po przerzedzeniu korony okazało się, że konary naturalnie zwężają się ku górze i praktycznie nie ma śladów większych ran po cięciach.

Nie wiem jak wy ale ja jestem nim zachwycony :)

Darol87 - 2012-05-24, 23:26

Twój nowy nabytek to bukszpan harlanda (Buxus harlandii). Sympatyczne drzewko.
slam666 - 2012-05-25, 06:27

Ciekawy okaz, miejmy nadzieję że nie przyniosłeś razem z nim innych nieproszonych gości, jak to z marketowcami czasem bywa. Oby rosło zdrowe ku uciesze właściciela :)
MaciekMM - 2012-05-25, 11:05

No faktycznie wygląda baaardzo fajnie a znając życie to foty nie w pełni oddają rzeczywisty wygląd. Więc jak znajdziesz chwilkę to zapodaj jeszcze foty tego nebari :-) Powodzenia.
fiedler1 - 2012-05-25, 19:15

Pieniek fajny ... ale bukszpan jako bonsai do mnie nie przemawia... bynajmniej w tej postaci troszke nudna ta korona. Oczywiscie nie mi sie ma podobac tylko Tobie :)

Pozdr.

armin - 2012-05-25, 23:07

Bukszpan tej odmiany jest w miarę przyjemnym materiałem do formowania. Ma również jedną wielką zaletę - fakturę pnia. Twój wygląda ciekawie, ale tylko wizualnie. Zdecydowanie brakuje w nim proporcji, a jeśli zechcesz to zniwelować - zostanie niewiele zieleni. Z reguły zdjęcia nie oddają dobrze wyglądu rzeczywistego (wnętrza korony) więc radziłbym zaliczyć jekieś spotkanie bądź skontaktować się z jakimś Twoim ziomalem "siedzącym" w temacie. W Krakowie z tego co wiem masz Grzegorza Sowińskiego.
greg - 2012-05-28, 20:43

Dzięki za komentarze i rady. Na razie nie zamierzam z nim nic robić, no może poza przycinaniem na zasadach podobnych do żywopłotu :) Nie mam ani konkretnego pomysłu na samodzielną prace ani czasu na warsztaty. Zostawię go żebym oswoił się z balkonem, a mi w międzyczasie może coś się przyśni... Poniżej zbliżenie nebari zgodnie z prośbą.
TigerStyle - 2012-05-29, 23:05

Według mnie ten bukszpan to naprawdę fajny materiał. Bonsai nawet. Jednak z tego co się orientuję nebari to struktura korzeni powyżej gleby a nie samego pnia drzewa :-)

Pozdrawiam

PS
Naprawdę dobre rady w wątku.

kinkonga - 2012-06-18, 22:01

"Był bardzo gęsto zarośnięty i spodziewałem się, że w połowie drzewka zastane płaską ranę po cięciu."

Gratuluję. Ja dzisiaj obleciałam tego typu markety żeby znaleźć coś w miarę taniego na pierwszy materiał szkoleniowy. Wszystkie poniżej 100zł właśnie tak zostały potraktowane, niektóre powyżej także.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group