To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Podlewanie i Nawożenie - Deszczówka + nawóz mineralny

Jajnik - 2012-04-27, 23:11
Temat postu: Deszczówka + nawóz mineralny
Witam,

Przeszukałem cały dział i nic nie znalazłem.
Czy do rozrabiania nawozu mineralnego (Florovit) można używać deszczówki?
Planuję zrobić 1,5L roztworu, który jak wiemy starczy na dłuższy czas, ale czy w tym czasie w deszczówce nie zaczną się rozwijać jakieś ustrojstwa?

MaciekMM - 2012-04-29, 19:52

Woda demineralizowana - rozrabiam w niej nawozy dla roślin wodnych :-) . Deszczówka raczej na dłuższy czas nie będzie dobra.
Emzaw - 2012-04-29, 21:10

a z nawozem w wodzie mineralnej nie będzie problemu? :)
MaciekMM - 2012-04-30, 13:13

No na rozrabianie nawozów w wodzie mineralnej to nie wpadłem: -) Nie wiem jak to się zachowa. W wodzie mineralnej jak sama nazwa wskazuje są zawarte minerały w związkach. Sód, potas, magnez i wiele innych. Mogą zmienić proporcje opracowanego nawozu. Woda demineralizowana jest praktycznie czysta, więc może postać dłużej a taka była część pytania Jajnik'a . Nie ma problemu, jeśli ktoś rozrabia mniejsze ilości tak na 1-2 podlania to i tak około miesiąca w okresie letnim. Nie powinno się nic "zepsuć" stosując wodę zwykłą (lepiej odstaną przegotowaną). Chyba najlepszym rozwiązaniem jest rozrabianie bezpośrednio przed nawożeniem, ale może niech się wypowie ktoś, kto ma większe doświadczenie.
slowikp - 2012-05-07, 07:39

Deszczówka jest dobra tylko nie taka z rynny, zbiera cały syf z dachu (sadza, pyłki roślin, itd, mnie nawet brzózka w fikusie urosła), chyba, że po ulewach, umyje dach i potem można zbierać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group