To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Historie naszych drzewek - Komentarze: Pierwszy jałowiec

greg - 2012-03-29, 18:59
Temat postu: Komentarze: Pierwszy jałowiec
Tutaj dyskutujemy na temat historii MOJEGO DRZEWKA, którą możesz zobaczyć w wątku
"Historia drzewka: Pierwszy jałowiec"
Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.
==========================================================

TigerStyle - 2012-03-29, 19:25

Kawał dobrej roboty. Historia jest według mnie, od sadzonki w gruncie rzeczy, do "młodego" bonsai.

Na mniejszym pniu, po lewej jest chyba zdechła ;-) już gałąź. Być może materiał na mały jin? Dodałoby to wedlug mnie wieku do kompozycji.

Pozdrawiam

willy - 2012-03-30, 01:54

Hm... styl tej kompozycji to Sokan (dwa pnie). No i jest pewien szkopuł. Wg wzorca tego stylu, najniższy konar głównego pnia (ten z prawej, grubszy i wyższy) nie może wyrastać niżej niż najniższy konar drugiego pnia :-? Teoretyczne rozwiązanie: albo skrócenie głównego pnia co wymuszać będzie konieczność pogrubienia lewego, albo wycięcie dolnych gałęzi z pnia prawego. Ewentualnie jakies gięcie niższego pnia, ale chyba wyszło by to dziwacznie.
greg - 2012-03-30, 19:53

TigerStyle napisał/a:
Być może materiał na mały jin?

Taki właśnie był zamysł, tylko nie miałem jakoś czasu.

Willy napisał/a:
Wg wzorca tego stylu, najniższy konar głównego pnia (ten z prawej, grubszy i wyższy) nie może wyrastać niżej niż najniższy konar drugiego pnia

Szczerze mówiąc byłem przekonany, że jest dokładnie odwrotnie i z takim zamysłem usunąłem widoczną na fotce gałąź. Prawdę mówiąc dość niedawno :) Ale przewertowałem kilka książek i chyba rzeczywiście masz racje Willy ... Nie wiem jak doszedłem do wniosku żeby ją obciąć - po prostu mi nie pasowała - drzewko robiło wtedy wrażenie takiego "krzaka".

willy - 2012-03-30, 20:32

no to masz teraz czas na przemyślenia, i dokładną analizę kompozycji ;-) jak mawia klasyk pośpiech jest wskazany tylko w jednej "dziedzinie" i nie ma na myśli bonsai :-D postaram się podrzucic jakiegos virta jeśli coś ciekawego mnie dopadnie
pozdrawiam i powodzenia

Jacek Grzelak - 2012-04-12, 00:21

Brawa za wytrwałość , reszta przyjdzie z czasem :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group