To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Thuja

mundek - 2012-03-27, 19:09
Temat postu: Thuja
Witam :) Nie wiedziałem do końca, gdzie powinno się znaleźć moje zapytanie - czy w tym dziale , czy może w lecznicy ale skoro to mój pierwszy post to wrzucam go tutaj. Mój problem dotyczy Thuji Occ. Danica, którą to kupiłem ostatnio - mianowicie końcówki drzewka są żółte - przepatrzyłem i google i forum ale nic nie znalazłem na ten temat ;( załączę zdjęcie aby zbliżyć problem i mam nadzieję, że ktoś mi powie, czy jest to oznaka choroby, może to normalne przy tym gatunku, a może tak mają wyglądać drzewka mające wypościć pąki? Dopiero zaczynam swoją przygodę z bonsai wiec chciałbym prosić także o rade - od czego zacząć? Wiem, że drzewko zdecydowanie za chude - czytałem o sposobie obwijania drutem itp. przy ziemi co w efekcie powoduje puchnięcie pnia. Powinienem zacząć od tego, czy może od formowania bądź zagęszczania drzewka? A co do zagęszczania - to uszczykiwać igły lepiej już teraz czy może jak już pokażą się pąki - w różnych książkach różnie piszą :( Jeśli coś nie tak z moim postem lub taki temat był poruszany proszę o wyrozumiałość i ew. odesłanie mnie do odpowiedniego tematu :) Z góry dziękuję za pomoc :)
POZDRAWIAM

TigerStyle - 2012-03-27, 19:36

Witam,

Ja w Googlach znalazłem coś takiego:
Thuja occidentalis 'Rheingold'
Thuja occidentalis 'Danica'

Myślę, że tutaj sporo można się dowiedzieć. Nawet to, że kolor końcówek (liście czy igły?) właśnie taki ma być, pewnie w czasie zmiany sezonów będzie się zmieniać.

Dodam, że nic nie znam się na tym drzewku. Fajny gatunek, ale rzeczywiście nie ma za dużo o nim w Internecie.

Pozdrawiam

Pit-B - 2012-03-27, 20:19

http://www.fajnyogrod.pl/a-3301-tuja-danica.html
peper50 - 2012-03-27, 22:57

Mam fajny materiał z thuji ;d na razie przybliżam zieleń do pnia. Te przebarwienia to normalne. Zimą zieleń brunatnieje ale teraz będzie już ok.

Uważaj na gałązki bo łatwo się łamią.

Pozdrawiam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group