To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Sosna zwyczajna

Archfiend - 2012-03-23, 17:13
Temat postu: Sosna zwyczajna
Witam
Dostałem oto taki materiał, wykopany z prywatnej działki przed jej wykarczowaniem.
Wiem, że przez internet wszystkiego nie powiecie, ale możecie fachowym okiem ocenić czy coś z tego będzie?
Sporo gałęzi było małych słabych i połamanych więc zostały ucięte. Zostały te, które wydawały się najciekawsze. teraz czekam, aż roślina się przyjmie.
Jeśli materiał by się nadawał to jak się zagęści były w sam raz na jakieś pierwsze moje warsztaty. Mógłbym zobaczyć co i jak.
Pozdrawiam.






Pit-B - 2012-03-23, 19:18

Na tą chwile trzeba poczekać na odpowiedź czy ta sosenka przeżyje? Jeśli jest taki wariant to
najlepszym rozwiązaniem był by grunt. Tak czy siak trzeba jej minimum dwa sezony by mogła zregenerować siły.

Archfiend - 2012-03-23, 19:49

Tak oczywiście, musowo poczekać.
Ale czy to znaczy, że za bardzo ją zgoliłem?. Korzenie miała rozbudowane a ta zieleń była fatalna. Może było nic nie ruszać, no ale mądry polak po szkodzie.
Teraz tylko czekać czy coś ruszy, czy się przyjmie.

willy - 2012-03-24, 08:42

Tylko nie próbuj przesadzać do tego gruntu, jedno przesadzanie wystarczy. Opiekuj się troskliwie i będzie OK. Coś w sobie ma ta sosenka ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group