To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Glicynia Chińska - kiedy coś robić?

ptak - 2012-03-18, 11:50
Temat postu: Glicynia Chińska - kiedy coś robić?
Witam

Jestem nowy na forum :) Przeszukałem inne wątki i przeczytałem poradniki, jednak nie znalazłem odpowiedzi (lub źle szukałem) na jedno małe pytanie. Mianowicie posiadam Glicynę Chińską - rośnie jak burza. Po miesiącu ma już 10cm wysokości (z nasionka) - nie wiem kiedy i ile czekać aby coś zacząć z nią robić.

Nie chciałbym aby drzewo było za duże - ale nie doszukałem się informacji kiedy lub w jakm stanie rośliny można podjąć jakieś pierwsze kroki (przycinanie, drutowanie itp). W innym wątku przeczytałem, że trzeba dosyć długo czekać, aby ta roślinka zakwitła - jednak to nie problem.

Proszę o informacje, porady lub odnośniki do jakiś poradników.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

peper50 - 2012-03-18, 12:20

To zależy od Ciebie. Glicynia to taka sama roślina jak inne tyle, że z własnymi wymaganiami tak jak i reszta roślin. Poczytaj co to jest dobry materiał na bonsai, doprowadź swoją roślinę do stanu który można nazwać dobrym materiałem i do dzieła...

It's up to You.

Mirek Drabent - 2012-03-18, 20:32

Glicynia - roślina rosnąca na zewnątrz.Roczny przyrost do 3 metrów(tak 3 metry-to nie błąd) Co zrobisz z nią teraz- nie wiem. Na bonsai wybieramy rośliny wieloletnie. Wystawisz ją teraz na dwór-przymrozek ją zabije.Zostawisz w domu-owinie się wokół firanki i z firanką wyniesiesz ją w maju na dwór.Podsumowanie - teraz masz problem ,a czy będziesz miał bonsai kiedykolwiek - nie wiem.
Jacek Grzelak - 2012-03-20, 22:56

Wisteria , czy glicynia , jako bonsai prowadzona jest zwłaszcza jako roślina kwitnąca , a więc masz jakieś minimum 15-17 lat na naukę , zanim zacznie kwitnąć jeśli prowadzisz od nasionka , tak więc życzę wytrwałości
Ps. kolega powyżej ma zupełną rację , z tym że możesz jeszcze powoli aklimatyzować roślinkę wystawiając ją na zewnątrz jeśli nie ma ryzyka przymrozków , jednak tu nie możesz pozostawić niczego przypadkowi ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group