To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Jaki styl wybrać. Ficus benjamina

micjan81 - 2012-03-10, 17:48
Temat postu: Jaki styl wybrać. Ficus benjamina
Witam.
Chciałbym prosić o poradę.
Nie wiem jaki styl nadać temu ficusowi. Może macie pomysł co by ewentualnie przyciąć czy też zostawić na jakiś czas. Sam już nie wiem.

Pozdrawiam

Archfiend - 2012-03-10, 18:23

Powiem Ci to co mi powiedzieli na kilu forach.
Zostaw krzaka na jakiś czas, niech rośnie, zagęszcza się, zobaczysz co z niego da się zrobić.
Na razie kilka gałęzi jest, ale mało, choć ładnie wyrastają asymetrycznie.
Takie moje zdanie.

TigerStyle - 2012-03-10, 18:28

micjan81, wykaż się inicjatywą i poczytaj co jest do zaoferowania na temat fikusów. Nawet w chwili obecnej są ze dwa aktywne wątki o fikusas.

Naprawdę ciąąąągle te same pytania powracają. Założę się, że nie skorzystałeś z opcji 'szukam'.

Pozdrawiam

micjan81 - 2012-03-10, 21:52

Niestety w opcji szukaj nie znalazłem takiego fikusa jak mój.
Dziękuję serdecznie za pomoc.
Pozdrawiam

TigerStyle - 2012-03-10, 22:13

micjan81 napisał/a:
Niestety w opcji szukaj nie znalazłem takiego fikusa jak mój.
Dziękuję serdecznie za pomoc.
Pozdrawiam


Takiego 'samego' nigdy nie znajdziesz. Chodzi o to, że lektura na temat fikusów na pewno postawi przed tobą nowe pytania, na które jak znajdziesz odpowiedź, będziesz wiedział co robić dalej.

Pozdrawiam

micjan81 - 2012-03-10, 22:22

Czytałem o fikusie na różnych stronach poza tym posiadam również książkę o bonsai, którą również przeczytałem jednak mam problem w tym co Z TYM KONKRETNYM fikusem zrobić.
Jednak póki co chyba zrobię jak kolega Archfiend napisał i zostawię go aby się jeszcze rozwinął.

TigerStyle - 2012-03-11, 09:36

micjan81, myślę, że masz rację. Poczekaj niech sobie rośnie a pomysł 'co dalej zrobić' przyjdzie sam.

Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group