To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Jak preparować korzenie do "włorzenia" drzewka?

Azureus - 2012-02-29, 19:40
Temat postu: Jak preparować korzenie do "włorzenia" drzewka?
Witam


Widziałem gdzieś już sam nie wiem gdzie, ze idzie drzewko wkomponować w odpowiednio spreparowane korzenie innych drzew. Akurat mam taki korzeń który się do tego świetnie nadaje. Jest twardy długo leżał sobie w terrarium gdzie wysechł itp itd. Nasuwa się pytanie czy takie drewienko trzeba odpowiednio spreparować do przykładu tak jak jin wapnem i siarką czy wystarczy do porządku umyć pod bieżącą wodą? Chyba, że jest to totalna bzdura :]

A dwa dostałem pieprzowca chińskiego i mam pytanie co do jego przycinania. Gdy wyrośnie ok 5 do 6 par liści mogę tą gałązkę uciąć na wysokości drugiej pary? Chodzi mi tutaj o rozgałęzienie go troszkę bo jest "wątły".

TigerStyle - 2012-02-29, 20:21

Witam,

Trochę pogrzebałem na temat łączenia ogólnie drewna i oto wyniki:tutaj.

Co do pieprzowca to jak najbardziej, wyrośnie 5-7 par, przytnij do dwóch ostatnich. Nie rób tego jednak w okresie zimowym/jesiennym gdyż wtedy będą rosły długie patyki z rzadkimi międzywięźlami co nie jest wskazane przy zagęszczaniu i ogólnie bonsai. Przyrosty wiosenne/letnie szczyp na bieżąco, aby w ten sposób formować drzewko.

Pozdrawiam

slowikp - 2012-03-01, 07:00

Wpisz w wyszukiwarkę tanuki, powinno coś wyskoczyć. Na którymś forum było fajnie opisane (teraz nie pamiętam), ale temat coś z saksofonem.
armin - 2012-03-01, 10:48
Temat postu: Re: Jak preparować korzenie do "włorzenia" drzewka
Azureus napisał/a:
Gdy wyrośnie ok 5 do 6 par liści mogę tą gałązkę uciąć na wysokości drugiej pary?

W uzupełnieniu wypowiedzi TigerStyle "Co do pieprzowca to jak najbardziej, wyrośnie 5-7 par, przytnij do dwóch ostatnich" dodam tylko, że bierzemy pod uwagę zdrowe liście. Przycinamy tuż przed trzecią parą dając rezerwę na przyschnięcie końcówki.

slowikp - 2012-03-01, 11:13

Co do pieprzowca trzeba rozpatrzyć sprawę co jest liściem, bo tam jeden 'liść" ma pre "listków"
arek_wie - 2012-03-02, 18:53

zobacz sobie http://bonsaifarm.tv/wob-...s-2-episode-17/
Azureus - 2012-03-02, 19:20

Super o to mi chodziło ;] dzięki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group