To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - co to za gatunek?

rudi - 2012-01-16, 13:26
Temat postu: co to za gatunek?
Witam wszystkih milosnikow bonsai . Mam problem kochane ludziska a konkretnie zapytanie o gatunek mojego dzrzewka. Dostalem na urodziny bonsai i standardowo jak kazdy poczatkujacy nie wiem co to za gatunek. Pomozcie prosze.
rudi - 2012-01-16, 14:54
Temat postu: Re: co to za gatunek?
[quote="rudi"]Witam wszystkih milosnikow bonsai . Mam problem kochane ludziska a konkretnie zapytanie o gatunek mojego dzrzewka. Dostalem na urodziny bonsai i standardowo jak kazdy poczatkujacy nie wiem co to za gatunek. Pomozcie prosze. Drzewko ma 80 cm liscie dlugosci 1.2 i sa na nich male zlotawe wloski. Indoor czy autdoor?
armin - 2012-01-16, 15:46

Azalia. Gatunków i odmian jest tyle, że wolę nie ryzykować. Spróbuj poszukać w jakiejś wyszukiwarce.
rudi - 2012-01-16, 16:59

Dzięki bardzo. Mozesz powiedziec czy mogę trzymac moje drzewko w pomieszczeniu?
dragonww - 2012-01-16, 18:40

Kategorycznie na zewnątrz. Jest super. Azali japońska. Odmiana ciężko określić.
Mirek Drabent - 2012-01-16, 21:45

Udzielę rad bardziej ogólnych.Bardzo ładny pień, śliczny układ gałęzi. Mogę śmiało powiedzieć - jedna z najładniejszych w Polsce.Należało by się zastanowić (a lepiej dowiedzieć) gdzie stałą nim trafiła do Ciebie. Na pewno nie stała na zewnątrz.Więc wystawienie jej teraz by jej zaszkodziło.Proponuje, byś skontaktował się bezpośrednio z bardziej doświadczonymi bonsaistami z okolic Katowic, bo podejrzewam że taka pomoc będzie Ci potrzebna.Proponuje nawiązanie kontaktu z Bolesławem Wujczykiem (Bolas) z Żor(namiary znajdziesz poprzez wyszukiwarkę Google) lub z Włodzimierzem Pietraszko z AB z Wrocławia. Odmianę można określić po kolorze kwiatów (jeśli są na całym drzewie takie same)Życzę powodzenia.
peper50 - 2012-01-16, 22:14

Piękna. Nie zmarnuj jej.
rudi - 2012-01-16, 22:53

dziekuje bardzo za dobre rady.
jm - 2012-01-17, 20:31

Wspaniałe drzewko.
Zapoznaj się dobrze z wymaganiami azalii, bo są stosunkowo duże.
Szczególnie ważny wymóg kwaśnego podłoża.
Podlewanie "kranówką" wykluczone, w niedługim czasie doprowadzi do zasolenia i zasadowego odczynu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group