To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Podlewanie i Nawożenie - Florovit do bonsai (Ficus Benjamin)

Anonymous - 2011-12-12, 17:33
Temat postu: Florovit do bonsai (Ficus Benjamin)
Witam!
Zakupiłem nawóz Florovit do bonsai, jestem posiadaczem Fikusa Benjamina.
Czytałem na forum, że florovit jest nawozem mineralnym i trzeba uważać, aby nie przesolić gleby, oczywiście zrobiłem taki roztwór jak pisało na opakowaniu. No i zamierzam nawozić co 4 tygodnie.

Pytanie, czy warto się w to bawić, czy straciłem niepotrzebnie pieniądze bo nie wiele to da?

lukipela - 2011-12-12, 18:06

Dlaczego miałoby nic nie dać? Nawozy mineralne są częściej polecane bo są bezpieczniejsze, ale jeśli bedziesz stosował się do instrukcji producenta to i mineralnym nie powinieneś przenawozić. Tylko zaczekałbym na Twoim miejscu do wiosny z nawożeniem.
Anonymous - 2011-12-12, 18:10

Na wiosnę, planuję go przesadzić, ale zanim go przesadzę, też chciałem, aby cały się zrósł, dlatego postanowiłem mu dostarczyć trochę nawozu co miesiąc :)

Ale jeśli stanowczo odradzane jest nawożenie w tym okresie, więc poczekam.

lukipela - 2011-12-12, 18:57

Może nawożenie zimą nie zabiłoby rośliny, ale dla lepszej kondycji każda roślina powinna przejść okres spoczynku. Nawet jeśli pochodzi ze strefy tropikalnej.
Poza tym jak bedziesz nawoził zimą, pobudzisz wzrost pędów. Jednocześnie jest teraz mało światła więc pędy będą rosły bardzo wydłużone i wiotkie, a w bonsai chodzi o coś zupełnie przeciwnego.

Anonymous - 2011-12-12, 19:47

Dziękuję bardzo za radę, przyda się na pewno :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group