To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - wiąz drobnolistny wyłysiał

Anonymous - 2011-08-23, 10:30
Temat postu: wiąz drobnolistny wyłysiał
Witajcie. Od 5 lat jestem właścicielem małego wiązu drobnolistnego, jednak od pewnego czasu zaczął gubić liście i teraz jest zupełnie łysy. Z drzewkiem nie miałem problemow aż do lutego tego roku kiedy to zaczął lekko łysieć. Na początku myślałem, że to wina mojej matki pod której opieka zostawiłem drzewko ( studia i mieszkanie w akademiku uniemożliwiły mi jego zabranie). Około miesiąca marca drzewko musiało być przesadzone ( zbita doniczka w wyniku starcia z dzieckiem znajomych) dostało większą doniczkę i więcej ziemi ( mieszanka uniwersalna). W lipcu musiałem podrzucić je znajomym z powodu wyjazdu na urlop ( zarówno mojego jak i rodziców) i wróciło już łyse. Mimo próby pączkowania pączki zaraz usychają. Stosowałem eliksir do bonsai i podlewałem drzewko wodą z nawozem nic nie pomaga. Aha jeżeli chodzi o gałązki to są elastyczne i po zdarciu kory zielone. Z góry dziękuję za pomoc.
peper50 - 2011-08-23, 11:22

Jak roślina jest chora lub dzieją się takie rzeczy to nie nawozimy. Nawozi się tylko zdrowe rośliny.

Możliwe, że te przeprowadzki miały duży wpływ. Każdy opiekuje się rośliną inaczej więc pewnie każdy podlewał inaczej, u każdego roślina stała w innym miejscu i warunki się różniły - po prostu się pogubiła.

Jeśli nie jesteś w stanie zaopiekować się rośliną to najlepiej dać sobie na razie spokój... Musisz być systematyczny, roślina musi mieć zapewnione stałe warunki.

Darol87 - 2011-08-23, 11:54

A co oznacza mieszanka uniwersalna?
dragonww - 2011-08-23, 23:04

Generalnie wiązy mają tę specyfikę że jak lądują w nowym miejscu to zrzucają liście. A nawożenie go w takim momencie to wielki błąd. Podlewaj regularnie ale nie przelewaj może wróci do żywych. Pozdrawiam i powodzenia.
Anonymous - 2011-08-27, 21:28

Dzięki za dobre rady. Trzymajcie za mnie kciuki
Szpila - 2012-06-28, 13:05

:cry: :cry: :cry: witam,oto mój wiąz drobnolisnty.mój problem polega na tym że moje drzewko po przesadzeniu puściło bardzo mało liści, a nawet wogule. wyrosło parę listków i opadły.teraz jest czerwiec i znowu wypuszcza tylko parę i niewiem co robić.P
iwan622 - 2012-06-30, 21:13

poprzycinaj trochę te chaszcze
wiąz lubi ciecie - pozostaw na gałązkach po trzy pąki
sprawdzaj palcem czy ziemia jest wilgotna - gdy sucha podlewaj
oczywiście roślinka do cienia

peper50 - 2012-07-01, 13:20

Co to za mieszanka w której teraz siedzi?
Szpila - 2012-07-05, 13:01

Dzieki iwan622. A to jest uniwersalna ziemia do bonsai kupiona w markecie
Szpila - 2012-07-05, 13:11

jeszcze jedna chyba ważna rzecz,zauważylem takiego malego pajączka i nici na drzewku.ale nie udalo mi sie go zlapac zeby zrobic zdjecie

ADMIN: Proszę korzystać z opcji EDYTUJ a nie pisać posty jeden pod drugim.

peper50 - 2012-07-05, 16:36

Przędziorek?
Szpila - 2012-07-06, 10:55

chyba tak ,ale nie jestem pewien.naczytalem sie na forum i pisali ze magus 200sc zalatwi sprawe .czy to prawda? Dzieki z gory za pomoc
peper50 - 2012-07-07, 13:58

Sprawdź na co jest magus 200sc i sprawa jasna.
seedkris - 2012-07-07, 15:25

Napisz, ile lat ten wiąz nie miał spoczynku zimowego? Jeśli przez 5 lat rósł cały czas w domu, to i tak sukces.
Szpila - 2012-07-08, 11:40

Dzieki bart.,wiaza mam rok. i z mojego braku doswiadczenia zimowal slabo w tym roku,ale czy to moze byc przyczyna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group