To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Podlewanie i Nawożenie - nawoz bio gold

sain1 - 2010-11-16, 01:24
Temat postu: nawoz bio gold
witam
prosilbym o wypowiedzenie sie osob ktore stosuja nawoz organiczny bio gold. Jak czesto go uzywacie w okresie letnim a jak czesto w zimowym? z gory dziekuje za odp.

Rob - 2010-11-29, 21:12

W okresie zimowym drzewek outdoor nie nawozimy, a jeśli chodzi o drzewka indoor to z bio goldem jest taki problem że śmierdzi :-P

A zgodnie z zaleceniami zaaplikowany nawóz wystarcza na 1 miesiąc czasu.

sain1 - 2010-11-30, 00:20

wiem wiem ze zima nie nawozimy, ja koncze nawozenie w pazdzierniku bardziej chodzilo mi o to jak czesto awozic w okresie wegetacyjnym. czy co miesiac czy co dwa bo kiedys obilo mi sie o uszy ze starczy co 50 dni.

MOD: Post Herpestesa został usunięty

sain1 - 2010-11-30, 17:24

oczywiscie chodzilo mi o okres rozrodczy a nie wegetacje :) dlatego ponawiam pytanie.
lukipela - 2010-11-30, 18:05

Herpestes napisał/a:
Okres wegetacyjno to zima

Nie no,sorry - teraz to Ty bajki opowiadasz :lol: i jeszcze wprowadzasz innych w błąd.
Okres wegetcyjny to najprościej okres wzrostu i rozwoju rośliny.

Herpestes - 2010-11-30, 18:21

lukipela oczywiscie masz rację,przepraszam za wprowadzenie w błąd,nie wiem dlaczego tak napisałem.
Dawkowanie masz napewno na opakowaniu,poza tym nie wiem jaką masz roślinę.

sain1 - 2010-11-30, 23:22

chodzilo mi bardiej o doswiadczenia innych bonsaistow niz to co jest napisane na opakowaniu. a drzewka jakie posiadam to ligustr i carmona.
wog - 2010-12-01, 09:59

biogold w okresie wegetacyjnym ma być cały czas wyłożony na podłoże, podczas każdorazowego podlewania są uwalniane cząstki nawozu ,które są dostarczane roślinie, więc nie ma niebezpieczeństwa przenawożenia. Na zimę zbieramy pozostałości, które można wykorzystać w następnym sezonie. Stosowanie w domu bio zapewnia nam "miły aromat" oraz plagę much, więc bardziej polecam biohumus , który stosujemy do każdego podlewania.
sain1 - 2010-12-01, 23:39

do tej pory stosowalem bio gold nie bezposrednio na glebe tylko wkladalem w dziurki w glebie i szczerz to zapachu nie czuje zadnego. jednak dalej nie uzyskalem odp jak czesto powinno sie nawozic bio goldem.
lukipela - 2010-12-02, 05:38

wog napisał/a:
biogold w okresie wegetacyjnym ma być cały czas wyłożony na podłoże,

Nadal nie wiesz jak często masz nawozić?

wog - 2010-12-02, 07:03

Saim a tak w zasadzie to ło co Tobie chodzi?
sain1 - 2010-12-02, 18:04

lukipela napisał/a:
wog napisał/a:
biogold w okresie wegetacyjnym ma być cały czas wyłożony na podłoże,

Nadal nie wiesz jak często masz nawozić?


w moim przypadku gdy bio gold jest wkopany w ziemie nie widac go tak dokladnie jak gdyby byl wylozony na ziemi wiec nie widac kiedy sie skonczy tak? wiec pytam mniej wiecej co ile z wlasnego doswiadczenia nawozicie biogoldem, ale nieistotne juz.

wog - 2010-12-03, 10:27

bio sie nie wkopuje w podloze ma lezec na wierzchu lub koszyku , nie marudz!!! :-)
BRNK - 2011-08-03, 11:32

Takie moje szybkie pytanie związane z obserwacjami.

Czy to normalne, że na biogold wchodzi biały nalot, gdy przesycha? Zraszam codziennie lekko podłoże i co za tym idzie biogolda, który na nim leży, następnego dnia patrze na niego, a na nim jest taki biały nalot, coś jak pleśń. Tylko na nim na niczym do okoła. O co może chodzić?
z góry dzięki za odpowiedz.

wog - 2011-08-03, 11:52

jak sam zauwazyles to plesń jak nazwa wskazuje Bio son sie rozklada, to naturalne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group