To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Sprawy forum "Przyjaciół Bonsai" - KONKURS!!

Łukasz Czarnecki - 2010-09-28, 22:08
Temat postu: KONKURS!!
Witam was bardzo serdecznie drodzy forumowicze. W rozmowie z szefem doszliśmy do wniosku, że dawno na forum nie było żadnego konkursu. Wiem, że na ten cel szef przygotował jakieś nagrody ( coś wspominał o maściach, płynach do jinów a może i nawet o jakimś małym drzewku dla zwycięzcy). Problem polega jednak na tym, że nie mamy kompletnie pojęcia cóż za konkurs miałby to być. Z tym problemem zwracamy się do was drodzy forumowicze- proponujcie co mogłoby być tematem konkursu o bonsai. Najciekawszy pomysł zrealizujemy :)
ItalianCopper - 2010-09-28, 22:19

Hm. Może propozycję najciekawszego i najoryginalniejszego krajobrazu wraz z przyzwoitą wizualizacją i opisem poprowadzenia? Krajobraz musiałby spełniać podstawowe kryterium, a mianowicie być realistyczny :)
Anonymous - 2010-09-28, 22:59

A może projekt (wizualizacja) najciekawszego drzewka?
wog - 2010-09-29, 07:03

a może konkurs na najładniejsze bonsai? czy to jest forum bonsajowe czy krajobrazowe? bo wiersze już były przerabiane :-o
ItalianCopper - 2010-09-29, 07:35

Mi chodziło w sumie o krajobraz Bonsai. Styl Saikiei jak się nie mylę :-|
No to może pomysł na nowy styl Bonsai? Myślę, że byłaby ciekawa burza mózgów :idea:

Łukasz Czarnecki - 2010-09-29, 10:47

Sęk w tym, że nie każdy tutaj może pochwalić się już gotowym, pięknym bonsai. W rozmowie z szefem doszliśmy do wniosku, że przydałoby się zorganizować konkurs o tematyce bonsai, w którym wszyscy mieliby równe szanse. Czekamy na kolejne pomysły :)
wog - 2010-09-29, 11:22

może.... najładniejszy znaczek pocztowy z bonsai? albo bokserki z donica tokoname?
Ronin - 2010-09-29, 11:26

Panowie Administratorzy, nie widzicie nonsensu w swoim działaniu? Proponujecie konkurs, którego nie ma. Zwracacie się do użytkowników żeby wymyślili konkurs, w którym chcą wygrać. Zastanówcie się wpierw nad użytkownikami tego forum. Ilu jest takich co może coś powiedzieć w kwestii uprawy roślin? A teraz z tych kilku wydzielcie jeszcze garstkę tych co mają pojęcie czym jest w ogóle bonsai. Dalej z tej garstki wydzielcie tych, którzy się udzielają na forum. A na sam koniec z tych udzielających się, którzy mogą wziąć udział w konkursie tematycznym o bonsai. Jak dla mnie odpowiedź 0 pada już dawno w tych pytaniach. Zatem o czym miałby być ten konkurs? Patrząc na propozycję już da się zauważyć pojęcie potencjalnych uczestników. Krajobraz->teraz go chcecie robić? Bo przedstawienie już gotowych krajobrazów byłoby nonsensem, gdyż większość użytkowników tego forum posiada w swoich "kolekcjach" 1 drzewo. Nowy styl? czyli jaki styl, którego nie wymyślili Japończycy? Te style, które my mamy w Europie to jedynie namiastka tego co jest na Dalekim Wschodzie. Więc co Wy chcecie wymyślać?
Panowie Administratorzy, bardzo fajnie, że chcecie ożywić forum (reanimować?), ale robicie to na zasadzie, jakby ktoś do was przyszedł i zaproponował biznes na zasadzie dania Wam pomysłu i sam jeszcze by za Was w nim pracował, a Wasz wkład w to przedsięwzięcie to 50PLN (pasta) 0,50PLN (litr płynu) i 30 PLN (drzewko). Skoro chcecie konkurs to go wymyślcie, a jeśli nie macie na to czasu to sobie odpuście konkurs czy całe forum.

A idąc za Grześkiem mam swoją propozycję: strzał drzewkiem bonsai w dal z procy albo wyhodowanie najbardziej przerośniętego korzenia w ficusie.

Łukasz Czarnecki - 2010-09-29, 11:49

Maćku chodzi o to, że co kilkanaście(dziesiąt) głów to nie jedna czy dwie. Liczyliśmy, że ktoś wpadnie na jakiś oryginalny, ciekawy pomysł na konkurs w którym każdy mógłby wziąć udział. Tu nie chodzi o jakąs niesamowitą wiedzę- spójrz na poprzedni konkurs- wiersz o bonsai. Tu nie trzeba być jakimś ekspertem, mieć pięknych drzewek czy np zdolności plastycznych. Jakieś śmieszne częstochowskie rymy każdy skleci. Chodzi o to żeby była zabawa a mam wrażenie że ciut za "sztywno" podchodzisz do tego tematu :) Póki co lecą propozycje (niekoniecznie mądre :P ).
Ronin - 2010-09-29, 12:00

To ja proponuję jeszcze kolaż z drzewem bonsai :]
Łukasz Czarnecki - 2010-09-29, 12:01

Wciąż czekamy na CIEKAWE pomysły :P
Darol87 - 2010-09-29, 14:35

Moim zdaniem projekt koszulki lub bluzy o tematyce "Bonsai" mógłby pasować (metodą dowolną ).
Czy to projekt namalowany i zeskanowany czy tez zrobiony od początku do końca na komputerze nie ważne :)

loongi - 2010-09-29, 19:55

a może coś z fotografii????? konkurs na najlepsze zdjęcie: inspiracje z natury... wystarczy aparat i zdrowe nogi zeby połazić po okolicy i szukanie insiracji w wiekowych drzewach. Warunek: zdjęcie trzeba zrobić osobiście i mieć na to jakiś dowód. nie jestem zadnym wybgitnym krasomówcą ale chyba wiecie o co mi chodzi... :-)
Łukasz Czarnecki - 2010-09-29, 22:21

Obawiam sie, że nikt nie miałby szans- nasz wog jest fotografem więc pewnie wykosi wszystkich :) Ale kolejna ciekawa propozycja. Ja dodam jeszcze swoj pomysł- projekt nowego forum Przyjaciół Bonsai :)
ItalianCopper - 2010-09-29, 23:57

Zróbmy konkurs na najciekawszy pomysł na konkurs o tematyce Bonsai! :jupi:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group