To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Przesadzanie i Podłoża - Pilna porada

KRZYCHOO - 2010-04-21, 16:37
Temat postu: Pilna porada
Potrzebuję pilnie porady. Na początku marca zamówiłem kilka sadzonek ligustra chińskiego i wiąza chińskiego. To moje pierwsze sadzonki dwu letnie i pierwszy raz przesadzałem je do większych doniczek. Dostałem do nich instrukcję co do mieszanki ziemi: Ziemia kwiatowa, torf, żwir w stosunku 2/2/6 np litry. I tak zrobiłem z tym że żwir dałem bardzo drobny a powinien mieć granulację od 2-5mm aby mieszanka była bardziej przepuszczalna. Tak więc od 1,5 miesiąca drzewka mam w tej mieszance, która po kilkudziesięcu już podlaniach stała się bardzo zbita. Czy tak mogę je pozostawić , czy lepiej je przesadzić jeszcze raz? Boję się, że korzenie mogą gnić z czasem jak nie będę uważał. Co je podlewam to myślę o tym i mnie to męczy, czy za dużo lub za wcześnie nie podlałem. A z drugiej strony nie wiem czy mogę je ponownie przesadzić po tak krutkim czasie od ostatniego przesadzenia. Proszę o radę, będę wdzięczny.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group