To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Czy można jeszce pozyskać???

Anonymous - 2010-05-03, 14:24

dragonww napisał/a:
poligony


No z tym to może być problem legalnie ;) Chyba że myślisz o starych poligonach - przynajmniej mi czasem w takich miejscach rzucaja się w oczy drzewka skarłowaciałe z braku gleby, rosnące w szczelinach dawnych betonowych placów wokół budynków. Chyba że nie o to chodziło - w takim razie napisz proszę co miałeś na myśli.
Sam myślę o wyprawie w podobne miejsce we wrześniu (na rekonesans).

dragonww - 2010-05-03, 14:54

Oczywiście mam na myśli stare opuszczone. W Gliwicach jest kilka takich miejsc. Czasem bawią się tam paintboliści. Wczoraj byłem na rekonansie i upatrzyłem sobie na przyszłą wiosenkę fajnego dąbka.
Anonymous - 2010-05-03, 16:49

bardziej pytałem o tę drugą część:
czy warto próbować je wydobywać z betonowych powierzchni (place, chodniki). Czy może zwracać uwagę na inne miejsca (może pytanie wygląda na głupie, ale wiem, że "na siłę" patrząc w jedno miejsce, można skutecznie omijać parę razy ładne okazy, rosnące obok)

dragonww - 2010-05-03, 18:26

Jeśli jest zabetonowane między płytami to będzie cieżko sam musisz ocenić czy dasz rade nie niszcząc bryły korzeniowej.
SirDejw - 2010-05-03, 23:11

Wojtku daj znać jak będziesz potrzebował pomocy wiosną :P Chętnie potowarzyszę.

Krzysztof nie zgadzam się z Tobą w kwestii trzymania roślin w gruncie. Prostym sposobem na nadgorliwość w tej sztuce jest posiadanie większej ilości roślin niż 1-3. Gdybyś chciał codziennie przytulać 30 drzewek to raczej szybko zaprzestaniesz tej praktyki.

Dlaczego widzisz tylko 2 opcje: grunt i "garstka ziemi"? Zastanów się czy aby na pewno wiesz o czym piszesz. Uprawa w gruncie przyszłych materiałów nie ma sensu. Ostatnio dochodzę do takich wniosków. Po prostu szkoda czasu. W donicy mamy większą kontrolę nad roślinami i przy odpowiedniej opiece nasz "pupil" rośnie jak szalony.

dragonww - 2010-05-04, 13:47

Jasne dam znać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group