To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - ciemno zielona roślinka przypominająca karmone drobnolistną

Anonymous - 2010-02-09, 11:25
Temat postu: ciemno zielona roślinka przypominająca karmone drobnolistną
Niedawno wszedłem w posiadanie tej oto roślinki. Byłem przekonany że to karmona drobnolistna lecz pewien uczestnik forum wyprowadził mnie z błędu ale nie potrafił podać gatunku tej rośliny. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o udzielenie mi w miare możliwości odpowiedzi na pytanie: co to za gatunek?? :help:
seedkris - 2010-02-10, 05:57

Witam. Możesz porównać z Ilex crenata. Układ liści na pędach i kora są podobne.
Jacek Grzelak - 2010-02-11, 19:21

Sedkris myślę że raczej masz rację , jednak wynika z tego że powyższa roślina nie jest zbyt zdrowa , aha , a może wprowadzę do dyskusji inną roślinę , którą jako bonsai prowadzi się dość trudno :-P ;-)
http://forumogrodnicze.in...hp?f=35&t=28746

Anonymous - 2010-02-12, 19:21

dzięki za sugestie, ale podejrzewam że nie jest to ani ostrokrzew drobnolistny ani też trzmielina Japońska. poszperałem troche po encyklopediach i necie, i zarówno trzmielina jak i ostrokrzew są zdecydowanie inne od tej mojej roślinki.(maja inne cechy).
Jacek Grzelak : a dlaczego twierdzisz że roślina nie jest zbyt zdrowa??

seedkris - 2010-02-12, 19:39

To mamy teraz diwie potencjalne możliwości ( ani ostrokrzew drobnolistny ani też trzmielina Japońska). Gdyby się jednak okazało że jedna jest trafiona to i tak jest outdoor.
Jacek Grzelak - 2010-02-13, 12:25

Tak , masz rację outdoor , z tym że przy naszych zimach wymaga nieco lepszego zabezpieczenia niż nasze rodzime gatunki .
Nie wygląda na zdrową , poskręcane liście , albo przędziorek , albo jakiś grzyb

Anonymous - 2010-02-16, 09:51

Jacek Grzelak: a czy mógł byś napisać w jaki sposób roślinkę leczyć. Stosować jakies preparaty czy może jakieś inne metody.
Z góry dziekuje.

Jacek Grzelak - 2010-03-03, 08:45

Najpierw należy określić rodzaj schorzenia , co drzewku dolega , ze zdjęcia niczego nie wywnioskuję
Anonymous - 2010-03-05, 12:53

Jacek Grzelak: ok dzięki to w takim razie przenoszę się z tematem do lecznicy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group