To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Podlewanie i Nawożenie - Pomysł na konewkę

JurasM_PL - 2010-01-15, 14:32
Temat postu: Pomysł na konewkę
Chciałbym podzielić się z wami moim pomysłem na "usprawnienie" konewki do podlewania roślin - szczególnie tych niezbyt dużych. Wiadomo, że do podlewania Bonsai najlepiej używać konewek które dają niewielki strumień wody a najlepiej żeby ten strumień był w postaci drobnego deszczu. Aby chociaż trochę ułatwić sobie to zadanie i postanowiłem zmodyfikować nieco konewkę kupioną za parę złotych w supermarkecie. Może komuś z was również przyda się takie rozwiązanie dlatego postanowiłem podzielić się z wami moim pomyłem.
Nie będę się rozpisywał jak to zrobić bo wszystko widać na zdjęciach. Pozdrawiam.

Herpestes - 2010-01-15, 16:21

Może komuś to się przyda,ale taki sam efekt można uzyskać podlewając butelką po mineralnej.Do imitacji deszczu to tu troszkę brakuje.
kristofer001 - 2010-01-15, 23:58

Herpestes napisał/a:
Może komuś to się przyda,ale taki sam efekt można uzyskać podlewając butelką po mineralnej.Do imitacji deszczu to tu troszkę brakuje.


Tu się nie zgodzę, ponieważ wygięcie i długość szyjki ma duże znaczenie! Ja teraz mam prowizorkę z butelki po napoju z zamocowanym wężykiem i czas zrobić sobie coś podobnego tylko żeby jeszcze chęci były! :-P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group