To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Zimowanie drzewek - sosna drobnokwiatowa - zimowanie

Anonymous - 2009-07-26, 18:39
Temat postu: sosna drobnokwiatowa - zimowanie
Witam. Szukam po Internecie, ale naprawdę trudno znaleźć jakiekolwiek informacje odnośnie sosny drobnokwiatowej. Czy ktoś wie, jak należy zimować to drzewko?
Herpestes - 2009-07-27, 10:16

Myślę że tak jak inne sosny
Anonymous - 2009-07-27, 20:14

Zależy jaką masz odmianę.Istnieją dwie odmiany tego drzewa:var.pentaphylla o trawiastozielonych miękkich igłach,która jest wrażliwa na przymrozki ,oraz wytrzymalsza na mróz var. himekomatsu o twardszych,niebieskozielonych igłach
Generalnie sosny te trzymamy na stanowisku nasłonecznionym a zimą chronimy korzenie przed mrozem,a części nadziemnie przed lodowatym,wysuszającym wiatrem.
Czyli jednym słowem najlepiej zakopać ją w ziemi ,przykryć korzenie grubą warstwą kory ,a konary przykrywamy np. agrowłókniną bądź gałązkami jakiegoś iglaka

Dodam jeszcze ,jeżeli nie masz gdzie zakopać to na balkonie przygotuj najlepiej pudło ze styropianu ,napełniej korą ,wsadź drzewko,zasyp ponownie korą a reszę jak wyżej.Jedyny problem z takim zimowanie to umiejętne podlewanie.-pozdrawiam :-)

Anonymous - 2009-07-27, 21:44

Zelkova, zakopać w ziemi, tzn. w doniczce jakiejś czy wyjąć z doniczki? Przepraszam za głupie być może pytanie, ale do tej pory nie miałam do czynienia z bonsai, które trzeba zimować.
Anonymous - 2009-07-28, 12:12

W doniczce. Możesz też (według mnie) przezimować z małejszklarence. ;-)
Anonymous - 2009-07-30, 18:39

Ja zakopuję wszystkie swoje drzewka z doniczkami,jeżeli chcesz to możesz i bez,najważniejsze to dobrze przykryć korzenie.
Szklarenki nie polecam ponieważ trzeba pilnować temperatury,gdy ciepło trzeba uchylać no i co najważniejsze w suche ciepłe dni trzeba pilnować podlewania-kiepska sprawa

Anonymous - 2009-07-30, 21:46

Co prawda to prawda. Rzeczywiście szklarenka może być niewygodna. Tak jak pisała zelkova zakop w ziemi i dbaj o odpowiednią wilgotność ziemi. :-D :-D :-D :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group