To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Wiąz drobnolistny

Anonymous - 2009-04-12, 14:47
Temat postu: Wiąz drobnolistny
W końcu wczoraj przesadziłem bonsaia nie jestem narazie dobry w tej sztuce i prosiłbym o pomoc w ułożeniu pędów. Trochę je przyciołem i odrutowałem. Ten wiąz podczas przesadzania powiązałem z kamykiem poniżej dodam trochę obrazków przed przesadzeniem i po. chciałbym abyście mi powiedzieli jakim kierunku mam ukierunkować pędy.

P.S. Według mnie doniczka jest dobra ponieważ teraz łączy się z kamykiem i muszą kożenie iść na dół (a kamyk jest mały). Zobaczymy co będzie za 2 tygodnie czy się przyjmie.

Azureus - 2009-04-12, 15:15

Wydaje mi się że doniczka za mała, jest jak chcesz żeby się drzewko rozrosło to daj większą (jeżeli o to chodzi).

Edit
Jeżeli dasz większą donice to szybciej korzenie obrosną kamień z tego co ja wiem. :-D

Anonymous - 2009-04-15, 17:20

czybyście mogli dać jakieś propozycje jak kształtować lub coś na danym obrazku narysować. Proszę bardzo o pomoc.
secio - 2009-04-15, 17:26

Fajnu efekt by był gdybyś to tak zrobił. Ale potrzeba czasu :-) .


Anonymous - 2009-04-16, 10:05

A czybyście mogli mi powiedzieć jak zagęścić żeby było więcej pędów czy samo przycinanie wystarczy?
secio - 2009-04-16, 15:54

Powinno wystarczyć ale jeżeli chcesz to możesz dostszepić jakąś gałązkę.
Mnich - 2009-04-19, 21:47

Ja bym przesadził go do wiekszej donucy jak cugeruje kolega powyżej i dałbym mu sie rozrastać by było z czego wybierać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group