To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - modrzew

Anonymous - 2009-04-03, 21:04
Temat postu: modrzew
Witam!

Otóż: niedawno (w poprzednim roku) zadrutowałem modrzewia. miał dosyć mało gałązek więc stąd ta dość płytka korona. Chcę go kształtować (właściwie już zacząłem) w połączaniu dwóch stylów literackiego i kształtowanego przez wiatr, jednak nie wyszło to wystrzałowo. Może z tego względu, że był to kiepski materiał, lecz stawiam na brak moich umiejętności (od czegoś trzeba zacząć :mrgreen: )

Na pierwszym zdjęciu jest jego obecny wygląd, a na drugim coś do czego zmierzam (mniej więcej). Macie jakieś propozycje co do dalszego kształtowania... :idea: ?

gałąź zaznaczona na 2 zdjęciu na czerwono planuję usunąć.

Ps:Sorki za virta :-P
Ps2: Tylko nie krzyczcie :lol:

kristofer001 - 2009-04-03, 21:38

Witam ja bym proponowal wypuscic wierzcholek z najwyzszej galezi! Ale to tylko ja!
Anonymous - 2009-04-03, 22:49

Może i dobry pomysł :-) tylko czy rezygnować z lewej strony w takim razie, i z "czerwonej"
gałęzi?

Anonymous - 2009-04-04, 15:52

Trochę sobie to przemyslałem i myslę że jednak nie będę likwidował mu całej lewej strony...

Co myślicie o czyms takim??

Anonymous - 2009-04-04, 20:02

Chyba dużo lepiej i ciekawiej :spoko:
carol1 - 2009-04-04, 22:07

Mógłbyś wstawić zdjęcie całej rośliny?
Rob - 2009-04-04, 23:41

Dokładnie, cieżko jest ocenić tylko po takim kawałku, ale na pierwszy rzut oka wydaje się, że zieleni bedzie za mało zwłaszcza, że to tylko fragment rośliny.
Anonymous - 2009-04-05, 12:35

OK.

Cała roślina wygląda tak:

Jacek Grzelak - 2009-04-05, 23:34

Wszystko nza szybko , za wczesnie , to jedynie materiał , powinieneś dać mu się rozwinąć w pierwszym sezone , a dopiero w drugim , i to najwcześniej w drugim formować


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group