To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Narzędzia, donice, akcesoria - Kakejiku

Anonymous - 2009-02-22, 16:38

Super Oraffu! Bardzo ładnie, zwłaszcza mi sie podobają te bambusy!
EnDik tak ta kaligrafia to bonsai 盆栽 (nie wiem czy zobaczycia trzeba mieć czcionki azjatyckie) pierwszy znak czytamy bon i oznacza tacke lub latarenkę używaną przy festiwalach drugi sai i oznacza plantacje, sadzenie... :) (nie mają wielu czytań na szczęście więc łatwo je zapamiętać :) )
Oraffu mała uwaga do chanzi(w japoni znanych jako kanji) czyli znaków chanów ;) pisze się je nie z nadgarstka jak piórem nasze litery a z łokcia i ramienia, jeśli chcecie przetłumaczyć jakieś sentencje lub słowa na japoński albo w drugą stronę to zapraszam na PW z chęcią pomogę w miare moich skromnych możliwości -poza kaligrafiami wyjątkowo artystycznymi tych nie rozczytam -takie jak EnDiKa to tak).

EnDiK - 2009-02-22, 17:48

ooo widze że kolejna osoba z mojego województwa :mrgreen: super!
Ja widze czcionki azjatyckie bo mam je zainstalowane. Ale jeśli ktoś nie ma zainstalowanych to nie będzie widział. Skąd znasz kaligrafie?

Anonymous - 2009-02-23, 08:50

keylan, wielkie dzięki.

EnDiK polecam stronę japonka.pl <-- tu można się podszkolić z japońskiego, kaligrafia też się może znajdzie.

fidelpatcha - 2009-02-24, 21:27

To akurat nie kakejiku, ale wzorowane na bunjinga. Taki mój zimowy obrazek. Akryl i akwarela na papierze.

EnDiK - 2009-02-24, 21:34

Super :!: Wzorowałeś się na sośnie z Sokolicy w Pieninach :?: heh bardzo znana w sieci ;-) czy jak by to rysunku fidelpatch'y dodać jakąs kaligrafie i watawić w odpowiednią rame to było by to kakemono :?:
Dzięki oraffu za stronke. Napewno mi się przyda :-)

kristofer001 - 2009-02-24, 22:44

uuuu :-D no fajne ma taki cieply wyraz nie za ostry nie za bardzo lagodny taki w sam raz :-D ! Kurcze pisalem, ze cos dodam, ale ten brak czasu jest wredny!!! ;/
fidelpatcha - 2009-02-25, 07:40

No jak widać, inspirowane sosną z Sokolicy, którą wg mnie warto zobaczyć na żywo, a nie tylko w necie. Co do kakemono (kakejiku) - dodanie kaligrafii nie jest potrzebne, mnóstwo jest bez tego, tu by trzeba było znać technikę (skomplikowaną zresztą) odpowiedniego wykonania takiego zwoju.
Anonymous - 2009-02-25, 11:30

Świetne fidelpatcha, tylko szkoda, że akrylem i akwarelami, a nie jak powinno być, czyli tuszem.
Anonymous - 2009-03-02, 14:50

EnDiK napisał/a:
ooo widze że kolejna osoba z mojego województwa :mrgreen: super!
Ja widze czcionki azjatyckie bo mam je zainstalowane. Ale jeśli ktoś nie ma zainstalowanych to nie będzie widział. Skąd znasz kaligrafie?

Przepraszam za długie odstępy, rzadko tu zaglądam ale zapraszam na PW.
Nie tylko z województwa, w Piaskach mieszkają moi teściowie, mieszkali w Brzezicach, mama mojej dziewczyny była dyrektorką szkoły tam, więc chyba wiesz o kogo chodzi? :)
Kaligrafie znam o tyle o ile, uczę się Japońskiego 3ci rok więc wkuwam kanji, chciałem kaligrafować, mam nawet zestaw do kaligrafii (chiński co prawda ale dla początkującego różnica żadna) ale ręka mi drży za bardzo i raczej nie ma szans jej uspokojenia.
fidelpatcha SUPER! bardzo podobną sosenkę moja siostra sfotografowała w okolicach Choiniku koło Jeleniej Góry, jest tam pare niesamowicie powyginanych wiatrami sosenek na skałach.
Oraffu, technika techniką to nie ma takiego znaczenia, najważniejszy efekt. Nie żyjemy w dawnych Chinach czy Japonii by sie mocno stosować do ich tradycji, takie zapożyczenia i wariacje na temat moim zdaniem są bardzo fajne właśnie, za jakiś czas może z takich zapożyczeń wyrosnąć nowy styl.

Anonymous - 2009-11-06, 14:00

Witam,też troche czytałem o kakemono,bo bardzo by mi pasowało na ścianie(mam pokój urządzony w stylu japońskim),jeśli chodzi o płótna na których jest przyklejony rysunek to według mnie powinno być z jedwabiu,pytałem o ceny jedwabnych tkanin w sklepie,kształtują sie od 6o nawet do 120 zł za metr bierzący tzn.1m#1,5m,a te najładniejsze to raczej są droższe.Mam kolege plastyka który chetnie podjął by sie zrobienia takiego dzieła,ale zastanawiam sie czy sie opłaca,bo ostatnio na allegro znalazłem dwa kakemona do sprzedania w cenie 150 i 160zł.

http://www.allegro.pl/lis...string=kakemono

Anonymous - 2009-11-06, 15:49

zdelete
Anonymous - 2009-11-07, 07:28

Tak widziałem to,piekne dzieła sztuki,a jedna z tych galerii należy do pana D.Szpakowskiego człowieka który wie o kulturze japońskiej bardzo dużo.
Ale nadal niewiem czy robić czy kupić kakemono?

Anonymous - 2009-11-07, 14:58

delete
Ronin - 2009-11-07, 23:14

Zrobić, nie zrobisz. Chyba, że sprowadzisz sobie papier z Japonii. Inaczej to będzie tak bonsai posadzone go gruntu...
Anonymous - 2009-11-08, 10:53

A jaki dokładnie to ma być papier,może sie znajdzie w jakimś sklepie dla plastyków.W katowicach jest dużo takich sklepów i to z dobrym i różnym asortymentem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group