To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Historie naszych drzewek - Historia drzewka: Ficus Benjamina 'Mumia'

fidelpatcha - 2008-11-24, 10:52
Temat postu: Historia drzewka: Ficus Benjamina 'Mumia'
To jest historia mojego Ficusa Benjamina 'Mumia'. Nie wpisuj tutaj swoich komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
Komentarze: Ficus Benjamina 'Mumia'




Wiosną 2007 roku postanowiłem zamienić kilka fikusików w jedno drzewko. Metoda już dość popularna łączenia poprzez ciasne owinięcie rafią. Już na etapie wiązania wypuszczałem pewne gałęzie spod rafii, tak by uzyskać piętra. Pierwsza gałąź została stworzona z dwóch cienkich gałązek, tak by była wyraźnie grubsza. Po roku kontrolnie zdjąłem rafię i dołożyłem jeszcze jedna cieniutką gałązke w miejscu największej luki między pniami i ponownie całość zawiązałem rafią. Na obecną chwilę pieńki są częściowo zrośnięte. Pozostały jeszcze spore luki do zarośnięcia, jednak rafia w tym momencie nie jest już potrzebna.

2006 - materiał bazowy i po związaniu



2007 - po pierwszym zdjęciu rafii



2008


fidelpatcha - 2009-07-12, 12:32

Witam
Na wiosnę fikus został przycięty, tak by zacząć budować strukturę gałęzi, efektem jest wypuszczenie nowych, znacznie mniejszych liści. Ułożyłem też kilka następnych gałęzi.
Poniżej aktualne zdjęcie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group