To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - Jaki to gatunek? (Wiąz holenderski)

Anonymous - 2008-06-04, 22:27
Temat postu: Jaki to gatunek? (Wiąz holenderski)
Witam wszystkich. Jestem tu nowiusi więc proszę o wyrozumiałość. Od pewnego czasu interesuje się sztuką bonsai. Nie trzeba było długo czekac a zostałem obdarowany drzewkiem. Jestem prawie pewien ze jest to wiąz tylko jaki, niby miał byc drobnolistny (tak twierdzili podobno w szkółce) a wydaje sie pospolity - to chyba nie to samo. Jeżeli jest jak mysle to czy jest to dobry materiał na drzewko?
Anonymous - 2008-06-05, 06:06

Te wiązy to nie wiaz droblistny Ulmus parvifolia uzywany na bonsai, tylko wiąz holenserski, Ulmus Hollandica najprawdopodobniej odmiana Jacqueline Hiller.
Nadaje się na bonsai, ale jest kapryśny, łysieje, nie przepada za cięciem i często przemarza zimą. Po za tym to outdoor - NIE NADAJE SIE DO TRZYMANIA W DOMU!

Sprzedawca miał racje w jednym: pytaliscie o wiąz drobnolistny, a ten akurat ma najdrobniejsze liscie wśród spotykanych w sprzedaży ogrodniczej (bo wiązy drobnolistne U. pravifolia raczej tam nie trafiają pod inną postacią niż bonsai).

Anonymous - 2008-06-05, 09:32

No super. Przejechałem się do szkółki i na karteczce przyczepionej do krzaczka bylo ULMUS MINOR :(
Anarhis - 2008-06-05, 10:23

Sajuuk napisał/a:
Przejechałem się do szkółki i na karteczce przyczepionej do krzaczka bylo ULMUS MINOR

W połowie to prawda :) bo wiąz holenderski jest krzyżówką polnego i górskiego.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group