To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - co to za gatunek ? (karmona drobnolistna)

Anonymous - 2008-07-21, 05:50

Krzysztofie, trzeba być bardzo duuuużym optymistą, żeby porównywać Ilex crenata i Ilex acquifolia! To tak jakby opisywać klon polny mając jedynie zdjęcie klonu jesionolistnego! Jeśli "nie widać dużych różnic między jedną odmianą a drugą" to ja jestem chiński cesarz - tym bardziej, że nie mówimy o odmianach, ale o dwóch odrębnych gatunkach! Oj chyba trzeba się jeszcze sporo nauczyć, co? Strzałem w dzisiątkę jest zamieszczenie przez ciebie tego Ilexa - odmiany o drobnych okrągłych liściach... Jak widać nie widziałeś Ilex crenata na żywo, i nie jest to nic złego, ale w takim razie miej trochę samokrytyki ...
Nadal uważam że na zdjęciu jest Ilex crenata.

Anarhis - 2008-07-21, 15:44

Sugeruje dokładnie przyjrzeć się piłkowaniu na liściach charakterystycznym dla Ilex crenata, oraz pojedynczym, symetrycznym wcięciom charakterystycznym dla Carmony. Ponadto kora bardziej sugeruje Carmone, kwiaty również. Tak więc ja także skłaniam się ku Carmonie.
Ilex:


Carmona:


Anonymous - 2008-07-26, 20:46

Mam zarówno karmone jak i ostrokrzew, a ta roślinka o którą chodzi to jest karmona.
Herpestes - 2008-07-26, 22:57

Na 100% karmona


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group