To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Chyba wiśnie

__Alien__ - 2008-04-29, 00:00
Temat postu: Chyba wiśnie
Witam wszystkich, znalazłem takie oto 2 drzewka, są to chyba wiśnie gdyż rosną wśród innych wiśni, lecz nie jestem pewien, może ktoś mi pomorze? Po drugie, czy nadają się one na yamadori?

Drzewka:

Anonymous - 2008-04-29, 05:59

Stanowczo nie sa to wiśnie, bardziej to wygląda na topolę białą albo jesion.
Poczekaj aż będzie miało liście, to będzie mozna powiedzieć coś więcej, ale i tak już teraz widać różnicę miedzy nimi a wiśniami (np. na drugim zdjęciu cienka wiśnia rośnie zaraz obok).

Ronin - 2008-04-29, 10:53

Mnie też to na wiśnie nie wygląda. Za masywne jest to drzewo przy swoim wzroście, biorąc pod uwagę jeszcze rozsianie z nasiona. Zdjęcie kory, pąka i w przyszłości liścia i możemy rozmawiać. W tych chęchach nie widać czy to są pączki, czy chwasty rosnące obok.
Materiał - cieniutkie, wysokie, mało gałęzi. Parę lat w gruncie z przycinaniem i może osiągniesz jakiś efekt. Dla mnie nie ma sensu, chyba, że w formie eksperymentu i nauki. Może to ostatnie.

__Alien__ - 2008-04-29, 11:20

Okej dzięki, może znajdę coś ciekawszego na pozyskanie skoro odradzacie :)
Olon - 2008-04-30, 06:54

Swoją drogą - skoro juz założyłeś temat - to tak, w ramach nauki można pobawić się w odgadnięcie gatunku, tylko poczekaj na rowinięcie się liści i zapodaj fotki powtórnie, wraz ze zbliżeniami.

Moim zdaniem to może być orzech włoski.

:]

Ronin - 2008-04-30, 10:35

Ja również stawiam na orzech. Duże pąki i lekkie fałdowania na korze, ale z tej odległości to może się wszystko wydawać. Gałęzie wyglądają jak spuchnięte, co też mi wskazuje na coś innego niż wiśnia, czyli najprawdopodobniej orzech. Jeśli zdjęcia byłe robione na dniach to orzech jeszcze nie rozwinął pąków, ale czekajmy na zdjęcia.
Arrrr - 2008-04-30, 14:51

Ja obstawiam że to jesion. :-|
Robert Błądek - 2008-04-30, 21:11

Czy nikt nie zwraca uwagi na opadłe liście?!
Olon - 2008-05-01, 09:54

Nie, no Robercie, spoko. Ktoś tam zwraca :]

Tyle tylko, że jakoś te kilka liści dębu mnie nie przekonuje, a inne wydają sę być... powiedzmy że, nie dębowe :] . Nie widzimy też otoczenia drzewa. Może rośnie w pobliżu czegoś większego i jest jesienią zasypywane liśćmi. Poza tym, te silne jesienne i wiosenne wiatry w ostatnich czasach - moim zdaniem to może zafałszować obraz, dlatego lepiej poczekać na nowe liście.

__Alien__ - 2008-05-01, 12:24

OK jak będę na działce i zobaczę, że już puściły trochę listków to porobię zdjęcia :) A wokół rosną głównie drzewa owocowe, dlatego myślałem, że to może wiśnia. Jak coś się pojawi to umieszczę zdjęcia :)

PS. Tak te zdjęcia były robione na dniach, 25 kwietnia dokładnie :)

Anonymous - 2008-05-01, 14:08

dęby 100/100
__Alien__ - 2008-05-11, 23:09

Dodaje nowe , dzisiejsze zdjęcia :)
Ronin - 2008-05-11, 23:39

Zatem wyrazy uznania dla pana Roberta :-)
__Alien__ - 2008-05-12, 10:43

Waszym zdaniem powinienem coś z nimi robić? Na razie są na ziemi niczyjej, za jakiś czas ktoś może wykupić tę działkę, więc nie mogę pozwolić mu rosnąc latami w tej ziemi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group