To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Drzewko pod kloszem ?

Anonymous - 2006-07-24, 22:36
Temat postu: Drzewko pod kloszem ?
( Wątek z 12.06.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Cały czas zaczytuje się w "naszym" że się tak wyraże forum i doszedłem do wniosku że jedne z najważniejszych warunków które trzeba zapewnić naszemu drzewku to dużo słońca, odpowiednie podlewanie, nie przenoszenie drzewka i nie wystawiać na przewiewy.
Mam z tym mały problem, bo jak już pisałem wcześniej moje drzewko stoi przy oknie na stoliku i jak otwieram okno to nie chce go ciągle przestawiać.
Wpadłem na taki pomysł i chciałbym się was poradzić, a mianowicie, w związku z tym że nie powinniśmy co chwile przestawiać drzewka w inne miejsce to pomyślałem czy można by np. na czas otarcia okna przystawiać drzewko kloszem (szklanym, albo zrobiłem taki kartonowy, a scianki wyłożyłem folią zeby miał światło)
Co o tym myślicie? Będę wdzięczny za wasze zdanie. Dziękuje

Anonymous - 2006-07-24, 22:37

hehe , no z tym kloszem to troche przesadziles :-P pzez przenozenie drzewek powinienes rozumiec: nie przenosci drzewek np. co tydzien , przestawienie drzewka na 5 min. nie robi problemu... ale nawet jesli otwierasz okno ,nie robmy z drzewka dziciaka owszem podlewanie ,stanowisko dobrze naslonecznione , ok ale z tym kloszem ,luz ;]

Pozdrawiam
:-)

Jacek Grzelak - 2006-07-24, 22:39

Taki klosz może być przydatny i owszem , jednak tylko w sytuacjach ekstremalnych , takich jak naprzykład otwieranie okna podczas bardzo silnych mrozów , gdzie zimne powietrze nie zdąży się wymieszać z pokojowym (ciepłym ) i dociera do naszej ukochanej roślinki , bo taki powiew mroźnego powietrza to dla większości bonsai pokojowych to porównywalnie , jak smagnięcie językiem ognia .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group