To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Podlewanie i Nawożenie - Dżdżownica w doniczce

Anonymous - 2008-02-01, 17:12
Temat postu: Dżdżownica w doniczce
Co sądzicie o stosowaniu dżdżownic do użyźniania gleby w doniczkach?? sam stosuję i jestem raczej zadowolony :-D ponieważ korzenie są wentylowane. A cio wy sądzicie na ten temat???
Łukasz Czarnecki - 2008-02-01, 17:14

Lepiej zrobić przepuszczalną mieszankę. Dżdżownica może ci poniszczyć korzenie. Już był podobny temat.
Daniel J. - 2008-02-01, 19:36

dzownice moga byc w doniczce ale pod warunkiem ze sa odrutowane :mrgreen: :-/
Anonymous - 2008-02-01, 19:51

nimi się mocuje drzewko do donicy, aby się nie ruszało. No co wy... :drunk:
Anonymous - 2008-02-02, 12:58

A w jaki sposób dżdżownica może zniszczyć korzenie ?? ? bo zaczynam się martwić bo ja mam 1 dżdżownicę w doniczce :oops: bo wyczytałem że żywą się szczątkami organicznymi pobieranymi z gleby a nie żywymi korzeniami. ;/
Łukasz Czarnecki - 2008-02-02, 13:00

ale jak coś zasuwa non stop w glebie to może siłą rzeczy uszkodzić delikatne korzonki. Wyjmij ją jak najszybciej i odnieś do jakiegoś ogródka- tam na pewno będzie z niej więcej pożytku. A co do spulchniania ziemi to wystarczy przepuszczalna mieszanka np akadama+coś :)
Anonymous - 2008-02-02, 13:29

A poza tym jakbyś zasilił drzewko nawozem organicznym, to ona mogłaby tenże nawóz zjeść na śniadanie. By urosła :D :D:D:D
Jacek Grzelak - 2008-02-12, 21:28

Nie , nie stosować , jednak z drugiej strony , one nie szkodzą roślinom , mam wiele drzewek i siłom rzeczy z braku miejsca wiele z nich stoi w sezonie wprost na ziemi , lub na plandece , często dostają się tam dżdżownice i poza zabrudzonymi parapetami nic sie nie dzieje , jednak u mnie trwa to raptem miesiąc , po czym robale sie gdzieś zmywają , lub padają . Być może w większych pojemnikach przetrwały by do wiosny , ale ja na dzień dzisiejszy niemal zapomniałem już o nich :-)
;-)

Anonymous - 2008-03-08, 22:15
Temat postu: Re: Mam pewne pytanie
Nie! To zły pomysł. Jak zabraknie dżdżownicy pożywienia to pozjada korzenie Twojej roślinki! Szypko usuń ją z doniczki!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group