To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Poznajmy się - Witajcie :)

edytabv - 2017-05-28, 06:44

Witajcie,

mam na imię Edyta. O bonsai marzyłam od wielu lat. W tym roku postanowiłam w końcu spełnić swoje marzenie i stałam się posiadaczką Karmony drobnolistnej.

Z bonsaiowych tematów mam jeszcze dwa Adenia i malutką Portulacarie afra variegata.

:)

MaciekMM - 2017-05-29, 09:42

Miło nam. Witamy i do pokazania roślin zapraszamy.
Krzysztof.Poz - 2017-05-30, 22:11

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów/ forumowiczki. Sztuką bonsai interesowałem się od dawna (w kwartalniku "Kwiaty" był w latach 80-tych cykl artykułów na ten temat), próbowałem swoich sił, ale ze względu na złe warunki do trzymania roślin musiałem zrezygnować. Obecnie mam lepsze warunki (południowy taras) i wracam do swej wcześniejszej pasji. Kupiłem kilka roślin (Acer palmatum, Juniperus sp.), ponadto wykopałem 2 siewki klonu i wysiałem jesienią kilka kasztanów, dwa wykiełkowały i mam teraz 2 ładne siewki. Mam nadzieję, że znajdę tu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Z istotnych informacji: przez kilkanaście lat zajmowałem się kaktusami i innymi sukulentami, wbrew pozorom jest wiele punktów stycznych ze sztuką bonsai, jak nawożenie, podłoża i ich własności. Ponadto jest cała grupa sukulentów określanych mianem sukulentów bonsai. Mam piękny okaz Adenium obesum (kwitł 2 razy), ponadto miałem wystawowy okaz Rhodiola rosea, niestety skradziony w dziwnych okolicznościach. Co mogę zaoferować ze swojej strony: informacje na temat fizykochemicznych własności podłoży (opublikowałem kilka lat temu artykuł na ten temat), ponadto informacje na temat literatury, zwłaszcza dotyczącej sukulentów bonsai. W zamian oczekuję bieżących informacji i rad dotyczących posiadanych przeze mnie roślin. Na zakończenie parę słów o sobie. Jestem zawodowym matematykiem (ze znacznie szerszymi zainteresowaniami), od niedawna na emeryturze. Mam na imię Krzysztof, mieszkam w Poznaniu.
MaciekMM - 2017-05-31, 12:33

Witamy. Mam nadzieję, że informacje zawarte na forum będą pomocne, a jeśli pojawią się pytania to pomożemy :-) Z chęcią skorzystamy oczywiście z informacji, które możesz nam przekazać .
UnderZero - 2017-11-22, 18:06

Cześć mam na imię Patryk sztuką bonsai zajmuje się prawie 3 lata ;-) a że nie mam z kim o tym porozmawiać a z chęcią powymieniał bym się informacjami postanowiłem założyć na tym forum konto ;) pod spodem pokarze wam kilka z nich ;-)

Klon Palmowy formowany na styl (Hokidachi )
https://zapodaj.net/333b78d9edfd3.jpg.html

Dąb (Yamadori) zobaczymy co z niego wyjdzie
https://zapodaj.net/b2a43bd659883.jpg.html

Grab pospolity (Yamadori) bedzie formowany na styl (Chokkan)
https://zapodaj.net/ccdb9eb44964e.jpg.html

Wiąz drobnolistny formowany na styl (Sharimiki)
https://zapodaj.net/ffced200698b1.jpg.html

to tylko przykłady ;) reszta rośnie sobie spokojnie w gruncie za domem ;)

Mirek Drabent - 2017-11-23, 23:58

Witamy. ;-)
darqo - 2018-04-10, 20:00

Witam serdecznie, mam na imię Darek i bonsai interesowałem się od dawna lecz zawsze czasu brakowało , teraz już w domu stoi wiąz drobnolistny ( ok7 lat ) Czytając forum postanowiłem zostawić w spokoju drzewko do przyszłego roku :-) mam nadzieję że to dobra decyzja :-)
jareckiM66 - 2018-04-10, 22:06

Witaj na forum!

Dobrze, że w pierwszej kolejności trochę poczytałeś na forum i stąd ta decyzja, aby na razie drzewko pozostawić w spokoju tzn. w spokoju względnym, bo jeśli drzewko jest marketowcem i "siedzi" w pierwotnym podłożu tj. od jego zapakowania w doniczkę - dobrze by było abyś zmienił to podłoże na bardziej przepuszczalne - o podłożach i ich składzie znajdziesz info na forum. Ponadto zakupionego przez Ciebie wiąza należy w sezonie wegetacyjnym tj. od wiosny do jesieni "wyeksmitować" na świeże powietrze, gdyż tam będzie miał optymalne warunki do wzrostu i rozwoju (a nie w domu). Pozdr. Jarek Ż.

darqo - 2018-04-11, 04:44

Drzewko zakupione w " mój sklep ogrodniczy " i wygląda bardzo ładnie a dopiero co dotarło do mnie więc chcę dać trochę czasu nim na ogród trafi a tu jeszcze te noce niepewne .pomyśle i nad zmianą ziemi ;) .
Jacek Grzelak - 2019-05-29, 17:32
Temat postu: Przykra wiadomość :(
Wprawdzie ten dział służy do powitania nowych członków , oraz pisania o sobie , ale myślę że wszyscy to zrozumieją , bowiem mam przykrą wiadomość o naszym wieloletnim koledze forumowym Rysiu Grabowskim , który niestety zmarł dość nie dawno , a ja dowiedziałem się o tym przykrym fakcie dziś od jego córki :-( :-( :cry:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group