To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Jak rozmnożyć ligustra chińskiego???

Anonymous - 2007-08-23, 12:38
Temat postu: Jak rozmnożyć ligustra chińskiego???
jak w temacie wypuscil mi dlugie pedy z halezi bo jakis czas go nie przycinalem :) Pedy maja okolo 30 cm moge je uciac i wsadzic do wody zeby wypuscily kozonki a potem do doniczki z ziemia ?? ? Czy z takich pedow nie ma szans zeby korzenie wypuscily??????
Daniel J. - 2007-08-23, 13:16

warto sprubowac do wody a jak masz wiecej t wyproboj dwa sposoby a drugi do ziemi bedziesz miec wieksze szanse ze ktores sie uda . ja bym tak zrobil
Anonymous - 2007-08-23, 16:21

tez tak myslelme zobaczymy co powie reszta
pawel18 - 2007-08-23, 16:57

ja ukorzeniłem w wodzie sagaretie ale pędy miała znacznie krutsze wiec i z ligustrem powinno się udać tak się to robi na dużą skale ucina się odrosty i ukorzenia a później się sprzedaje jeśli chodzi o wsadzenie do ziemi to też nie jest zly pomysł ale najpierw umaczaj końcówke w ukorzeniaczu znacznie szybszy efekt
Anonymous - 2007-08-23, 18:15

ja obciąłem jeden dość długi odrost i włożyłem do wody i po 3 tygodniach jest pełen korzeni, więc zamierzam go posadzić do ziemi. Potwierdzam skuteczność metody :)
Anonymous - 2007-08-24, 10:55

oki dzieki dzis poprzycinam roslinke :)
szef - 2007-08-25, 23:02

Obie metody są skuteczne,a ligustr dość łatwo sie ukorzenia. Osobiście polecam od razu do ziemi i pod folie, pamietaj jednka że sadzonki nie moga byc zbyt młode. Miejsce cięcia powinno być zdrewniałe, zupełnie zielone pędy nie ukorzenia się.
Anonymous - 2007-08-27, 13:09

Szefie, osobiście ukorzeniłam wszystkie odcięte odrosty. ;-) Zupełnie zielone. Eksperymentalnie:) jutro wrzucę fotkę jak wyglądają :) Te zupełnie ziolone pyrtki z trzema parami liści włożyłam do małej doniczki z bardzo przepuszczalną glebą, ok70% piasku i włożyłam doniczkę do butelki po wodzie mineralnej( przecięta na pół) podlewałam przez otwór z góry poprzez zraszanie.
Wszystkie się ukorzeniły. Niestety nie pamiętam ile czasu, ale ok 1-2 miesiące.
Obecnie jak sadzonki zmężniały ściągnęłam osłonę z butelki.
Pozdrawiam
Aga



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group