To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Dąb ze skraju drogi.

Anonymous - 2007-08-12, 19:26
Temat postu: Dąb ze skraju drogi.
Witam. Właściwie dąbek bo ma 18cm wysokości.

Chciałbym zainteresować Was pozyskiwaniem roślin właśnie z poboczy dróg - polnych, leśnych itp. a najlepsze rośliny są w takich miejscach gdzie co roku przysypywane są zwałami śniegu spychanymi przez pługi. Pamiętajcie aby uporządkować miejsce pozyskiwania !!

A oto i jedna z takich roślin. Wysokość to 18cm i jak widzicie jeszcze sporo czasu potrzeba aby zmniejszyć mu liście, ale wszystko przyjdzie z czasem. Jest u mnie od wiosny 2005 roku. Wiosną 2008 dostanie nowy pojemnik.

pawel18 - 2007-08-12, 19:38

pogratulować Panie Tomaszu już tyeraz się nieżle prezentuje a co bedzie za kilka latek wow jeszcze raz gratulacje
Daniel J. - 2007-08-12, 19:38

tak wlasnie ja niedlogo wybieram sie na grzyby ;-) z sekatorem widzialem pare fajowcyh jalowcy . a do zeczy fajowy material pogrtatulowac pogratulowac :beer: :jupi: :brawo:
Jacek Grzelak - 2007-08-12, 21:07

Tomku , czy mi się wydaje , czy tak mocno go zaatakował mączniak :?:
Anonymous - 2007-08-13, 09:03

Tak co roku to samo. Walczę z nim !!
Jacek Grzelak - 2007-08-13, 22:19

Walczysz z nim zapewne gdy się pojawi , a powinieneś raczej zapobiegać , niż leczyć , bowiem środki ochrony roślin zwalczające grzyby działają w taki sposób , iż hamują ich rozwój , jednak nie likwidują problemu definitywnie , jedynie stopują , czyli na roślinie już zaatakowanej grzybnia nadal pozostaje , lecz nie rozwija się w dalszym ciągu , do tond dokąd środek działa :cry: ;-)
ogrodnik - 2007-08-20, 23:51

Czy on miał 2 pieńki :?:
Czemu nie zabezpieczyłeś rany po jednym z nich :?:

Anonymous - 2007-08-21, 07:30

delete
Anonymous - 2007-08-21, 08:09

po cięciu była zabezpieczona lecz pasta po jakimś czasie odpada. Drewno było wtedy suche oblane kalusem więc zostało zabezpieczone preparatem do jin.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group