To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Sprawy forum "Przyjaciół Bonsai" - Nowy dział-wymiana

Anonymous - 2007-07-28, 13:14
Temat postu: Nowy dział-wymiana
Proponuję otworzyć nowy dział pt. Wymiana. Służyłby do oferowania sadzonek/nasion ciekawych drzew w zamian za inne. Nie byłoby z tym dużo zabawy, a na pewno pomogłoby użytkownikom. Dajmy na to: Ukorzeniłem granata i mam o kilka sadzonek za dużo, dlaczego nie mógłbym wymienić się za jakiegoś cytrusa ?

Gdybym zaproponował ten dział na forum jakiejś szkółki to raczej by nie przeszedł (a może), natomiast w sklepie oferującym gotowe bonsai i akcesoria nie widzę, aby komukolwiek to wadziło. Wymiana to nie handel, nie będzie żadnego obrotu gotówką, a naprawdę może to pomóc w powiększaniu kolekcji egzotycznych (i nie tylko) drzew i krzewów.

slayer74 - 2007-07-28, 14:37

super pomysł mi się podoba, dobrze np. jak ma sie znajomego np. leśnika który za grosze (flaszka :drunk: ) załatwi trochę sadzonek ze szkołki lasów państ.
Anonymous - 2007-07-28, 16:19

A co myślicie o rozszerzeniu wymiany również na doniczki i inne akcesoria?
Anonymous - 2007-07-28, 16:21

To chyba uderzy w sklep, ale poczekajmy na szefa :P
Daniel J. - 2007-07-28, 20:09

wydaje misie ze to dobry pomysl bynajmniej zmniejszyla by sie sprzedaz cud bonsai albo cud wody do bonsai ale pomysl calkiem ciekawy :drunk: :spoko: :prosze: :jupi: :brawo: :brawo:
szef - 2007-07-30, 21:18

Ten pomysł wraca co jakiś czas. Nie zdecydowalismy się na to, głównie dlatego ze mogą zdarzyć się nizbyt udane zamiany, a to moze generować niezbyt miłą atmosferę.

Z mojej strony nie ma zadnego problemu, zeby na shoutboxie pisac, ze chcecie sie czymś wymienic, a reszta byłaby załatwiana na PW z zainteresowanym. Osobny dział raczej nie powstanie.

Anonymous - 2007-07-30, 22:36

Szefie, na forum jednego sklepu z roślinami http://nepenti.pl/forumpl/Wymiana-f29.html
jest taki dział i nie ma z nim problemu absolutnie żadnego.

Dział jest o wiele wygodniejszy, gdyż shoutbox służy do dennej paplaniny, wystarczy kilka wiadomości i twoje ogłoszenie jest gdzieś hen,hen daleko (albo go nie ma xD)

Myślę, że o zamianach myśleliby raczej "starsi" użytkownicy serwisu, którzy doskonale się znają.

W łatwy sposób można by zrobić system punktowy, inaczej mówiąc : Janek daje ogłoszenie o chęci oddania sadzonek cytryny, Bartek oferuje mu w zamian dęba. Dobijają targu. (wszystko na oczach Opiekuna działu) Po zakończonym handlu obie strony wysyłają wiadomość do Opiekuna, a ten w odpowiednim temacie, przy nickach kontrahentów wstawiałby zależnie od treści komentarza wstawia im "+" - pozytyw
"-" negatyw, "=" - neutral. [Allegro mnie kiedyś pozwie xD]


Proste ? Proste ... A do tego można by od czasu do czasu za pomocą Opiekuna wystawić na allegro, forum aukcję charytatywną, z której dochód zostaje przeznaczony na cele dobroczynne.

szef - 2007-07-30, 22:46

Obgadamy to z reszta modów jak bedziemy w komplecie.
Daniel J. - 2007-07-31, 13:17

a ten kto postara sie kogos oszukac albo okrasc dostaje bana na forum i wypad na zawsze :mrgreen: ja jestem za poco nam jakies aukcije gdzie mozna nawet dostac nasiona bonsai ;-) :-/ na fachowej stronie to dostanie towar od kogos co ma jakies pojecie o bonsai no i jescze literatore do poczytania w postaci forum :prosze: :jupi: :brawo:
Anonymous - 2007-07-31, 13:20

W kwestiach "technicznych" - jak mogłaby wyglądać wymiana w przypadku zainteresowanych mieszkających np na dwóch końcach Polski?
ogrodnik - 2007-07-31, 13:32

Poczta :?: Każdy pokryje koszty przesyłki.



Mnie tylko ciekawi jedna kwestia: czy to będą tylko materiały na bonsai czy też zupełnie inne rośliny, a może dojdą inne "graty" do bonsai i zrobi nam się całkowite targowisko.

Anonymous - 2007-07-31, 15:16

Ja osobiście myślałem tylko o roślinach domowych + materiał na bonsai. Regulamin dokładnie by to uwzględniał, z artykułami do bonsai może być dużo kłopotów i przekrętów, a poza tym ich koszt jest większy niż roślinek. Poczta/kurier to już będzie zależało od kontrahentów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group