To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Narzędzia, donice, akcesoria - Siateczka na dno doniczki

Anonymous - 2007-07-29, 11:23

Jak mogą pozostać w glebie skoro wymieniasz podłoże ?

Jeżeli zapląta się w kilka korzonków, to nie będzie wielkiej afery jeżeli utniesz np. 5-6 maleńkich korzonków ...

Jacek Grzelak - 2007-07-29, 13:37

Zaplątanie korzonków nie jest najmniejszym problemem , problem stanowi zamulenie siateczki , jeśli jest zbyt gęsta drobne frakcje gleby , czy piasek , mogą całkowicie odciąć odpływ wody z doniczki , oraz dopływ powietrza , co się wówczas dzieje :?: chyba już wiecie ;-) :-P
Anonymous - 2011-10-12, 14:10

a co powiecie o takiej siateczce z alu .... nie wiem czy bedzie ok .
qwert - 2013-03-06, 21:20

ja używam siatki elewacyjnej :) , tanie to jak barszcz(lub za darmo jak ktoś w okolicy ociepla dom) , dostępne na metry w każdym składzie budowlanym i spełnia swoje zadanie. Choć przestrzegam przed najtańszymi siatkami, one się rozłażą (rozplątują) przy cięciu. Polecam np. siatkę Ceresitu, wychodzi 3-4 zł za m2, nie rozchodzi się w ogóle podczas cięcia.
BRNK - 2013-03-06, 22:57

http://allegro.pl/siatka-...3059043802.html

Stosuje coś takiego tylko o mniejszych oczkach do większych doniczek, (kupując w ogrodniczym na kawałki kosztuje to grosze). Takie też przysyła Klamek87 jako gratis do doniczek.

Do mniejszych donic siatka ze sklepu ogrodniczego tylko, że z drobniejszymi oczkami, (wtedy ma kolor biały i też kosztuje groszowe sprawy przy zakupie małych kawałków lub odpadów z cięcia).


wro_bel - 2013-03-07, 13:28

A ja stosuję siatkę/moskitierę na okno z Leroy Merlin. Zostało mi tego trochę (chyba do końca życia). Z tego co pamiętam to za kilka/kilkanaście metrów biężących (szer. 120 cm) zapłaciłem ok. 20-30 zł. Oczko ma wymiar 1x1 mm.
MaciekMM - 2013-03-07, 17:32

wro_bel napisał/a:
Oczko ma wymiar 1x1 mm

Ale
Jacek Grzelak napisał/a:
problem stanowi zamulenie siateczki , jeśli jest zbyt gęsta drobne frakcje gleby , czy piasek , mogą całkowicie odciąć odpływ wody z doniczki , oraz dopływ powietrza , co się wówczas dzieje :?: chyba już wiecie ;-) :-P

wro_bel - 2013-03-08, 14:49

Używam tej siateczki już od dwóch lat i jeszcze mi się nie zamuliła (nawet jak używałem zwykłej ziemi), więc wydaje mi się, że jest ok.
Jacek Grzelak - 2013-03-13, 00:27

0,1/0,1 mm to jeszcze ujdzie , problemem może być jedynie w średniej wielkości doniczkach bez otworów na druty , gdy trzeba zamocować roślinę dość ciężką i przydał by się nieco grubszy drut , mimo to polecam nieco rzadsze siateczki o oczkach co najmniej 2-3 mm
slowikp - 2013-03-13, 07:11

Ja używam siateczki do łączenia płyt gipsowych. Są różne oczka. A najlepsze przyklejam na dno, bo mają klej i nie trzeba drutów.
wro_bel - 2013-03-13, 10:28

Jacek Grzelak napisał/a:
0,1/0,1 mm to jeszcze ujdzie , problemem może być jedynie w średniej wielkości doniczkach bez otworów na druty , gdy trzeba zamocować roślinę dość ciężką i przydał by się nieco grubszy drut , mimo to polecam nieco rzadsze siateczki o oczkach co najmniej 2-3 mm


W sumie o aspekcie mocowania grubszym drutem w donicach bez dziur na drut nie myślałem - słuszna uwaga :-)


slowikp napisał/a:
Ja używam siateczki do łączenia płyt gipsowych. Są różne oczka. A najlepsze przyklejam na dno, bo mają klej i nie trzeba drutów.


Pytanie czy klej nie zaszkodzi roślinom ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group