To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Do jakiej formy by tutaj dążyć

Anonymous - 2006-07-12, 21:31
Temat postu: Do jakiej formy by tutaj dążyć
( Wątek z 26.06.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Dostałem Wiąza Drobnolistnego, zastanawiam sie nad formą jaką miałby uzyskać w przyszłości. Chciałbym go również przesadzić. Dla wiąza to chyba określonego terminu przesadzania nie ma (z tego co wyczytałem). Na zdjęciu 4 jest ukazana strona jaką chce "użyć" na przód . Co o tym myślicie????

P.S. CO do formy to zastanawiam sie nad wyeksponowaniem pnia i pozbawienia go tych dwóch dolnych gałązek.

http://ninecom.fotosik.pl/albumy/27475.html

Anonymous - 2006-07-12, 21:32

Z tym przesadzaniem to różnie bywa.
Co 2-3 lsię młode pędy jednocześnie przycinając korzenie.

Poza tym moim skromnym zdaniem wydaje mi się że ustawienie z pierwszego fotosu najlepiej nadaje się na front tej rośliny, chociaż mogę się mylić. Ilu formujących tyle zdań!!! :mrgreen:

Poza tym stylu raczej nie zmienisz ponieważ jak widać pień ma już nadany krztałt. Możesz jedynie krztałtować koronę.
Z tego co widzę jest dość dużo masy zielonej i można by zacząć ją formować.

Anonymous - 2006-07-12, 21:32

Co do przesadzania to martwi mnie głównie to iż nie ma drenażu i nie wiem czy moge z tym poczekac do wiosny. Zwłaszcza ze drzewko bedzie zimować na balkonie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group