To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Jak je uformować?

Anonymous - 2006-07-12, 20:51
Temat postu: Jak je uformować?
( Wątek z 11.06.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Drzewko kupiłem w podobnym stanie, ale zaczeło zrzucać liście, od około 2 miesięce zaczeło znowu się rozrastać, ale niewiem jak je uformować.





Pomóżcie

Kolejne 3 posty usunięte - kolega Arek po prostu nie mógł się doczekać na odpowiedz

Anonymous - 2006-07-12, 20:54

Nie na wszystkie pytania są odpowiedzi.
Np. ja nie mam zielonego pojęcia co zrobić z takiego materiału. Chyba tylko czekać aż nabieże masy zielonej!

Ruckus - 2006-07-12, 20:55

Wujo jak to powiada czasem mój tata z "gówna bata nie ukręcisz" hehe. Ja na początku ze swoim pierwszym drzewkiem też miałem ładne klopsy. Chodzi głównie o to, że chcąc formować trzeba mieć co. Zagęszczaj korone, tak jak mówił qubik ono musi nabrać zielonego żeby było z czego formować, żeby było co ciąć, drutować. to tak jakby 12 latek chciał sobie zrobić kozią brudke ale jeszcze nie miał zarostu :-) aha i jak dla mnie to ta gałązka z prawej do wycięcia w pierwszej kolejności.
Jacek Grzelak - 2006-07-12, 20:56

Rażą mnie strasznie te sęki , postaraj się o ich usunięcie i zabezpiecz rany , a co do formy , nie ma tu co podpowiedzieć , tak jak pisali moi poprzednicy , musisz pozwalać roślince rosnąć mniejwięcej do takiego stanu odrostów jak teraz , potem ostre cięcie , roślina się zagęszcza , rozrost , potem znowu cięcie i tak kilkakrotnie przez jakieś 2 latka (2 sezony , bo na zimę nie powinieneś ostro ciąć )
Dopiero po nabraniu masy , zabliźnieniu tych wielkich ran i odpowiednim zagęszczeniu się rośliny zastanowimy się nad jej formą , wówczas i sama roślina będzie mogła nam co nieco podpowiedzieć :mrgreen: :-o :lol: :mrgreen: :shock: :roll:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group