To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Suche gałęzie

Anonymous - 2006-07-12, 16:11
Temat postu: Suche gałęzie
( Wątek z 18.05.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Chciałem się zapytać czy można obcinać suche gałęzie. Nie jestem tego pewien bo ta gałąź jest gruba, jest już bardzo długo przy drzewku. Jak dostałem tą Sagaretie to zrzuciła liście, teraz wypuściła ich bardzo dużo, niekture nowe już wypuściły nowe listki ale mam taką jedną gałąź co nie ma na niej ani jednego listka. Moge ją obciąć.

ps. Niewiedziałem gdzie to wrzucić.

Anonymous - 2006-07-12, 16:11

Jest sposób aby to sprawdzić. Odcinaj po kawałku od końca w stronę konaru i sprawdzaj czy gałąż jest żywa czy martwa.
Anonymous - 2006-07-12, 16:12

a jeżeli jest martwa - sucha to ciachaj sekarorem - myśle że jeżeli ta gałązka jest do grubości kciuka to sekator spokojnie ją przetnie
Olon - 2006-07-12, 16:13

Jeśli zdrapiesz paznokciem lub nożykiem korę a pod spodem nie ma zieleni tylko brąż lub beż, to gałąź jest sucha. Po próbie złamania trachnie zamiast się najpierw nagiąć. Jeśli masz taka właśnie sytuację to tnij bez strachu przy samej nasadzie tej gałęzi. Po cięciu powinno zostać nieznaczne wgłębienie (jak zarośnie ta rana kalusem, czyli tkanką przyranną,to będzie to fajna równa, nieszpecąca drzewka blizna). Kolejny etap to koniecznie zabezpieczenie powstałej rany jakąś mascią (np. taką jaką oferuje Robert na stronie: Sklep Przyjaciół Bonsai


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group