To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - ALE ''LIPA" KOMPLETNIE NIE MAM KONCEPCJI

Anonymous - 2006-07-11, 21:23
Temat postu: ALE ''LIPA" KOMPLETNIE NIE MAM KONCEPCJI
( Wątek z 26.04.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Dostałem dziś od znajomego lipę i kompletnie nie wiem co z nią zrobić. Średnica pnia u nasady to około 5cm, a wysokość tego krzaka to około 85cm. Osobiście to bym ją zcioł na maksa. Ale najpierw może ktoś z Was na coś wpadnie.

Po poście Olona zdjęcia zostały zmodyfikowane!!!!

1 STRONA


2 STRONA


3 STRONA


4 STRONA

Olon - 2006-07-11, 21:24

Zanim zostały zmienione zdjęcia w pierwszym poście:

"Qbiku
Ale ja Cie bardzo proszę o inne tło i inny "poziom", z którego fotografujesz, bo tu to się nie można zbynio połapać.
Konkretnie:
Najlepsze fotki do oceniania kształtów i wyobrażenia sobie stylu, to fotki zrobione aparatem znajdującym się w jednym poziomie z punktem będącym połową wysokości drzewka. KOniecznie jednolite tło! Moze być nawet ściana otynkowanego budynku. Super będzie jeśłi na ścianę nie będzie padal cien drzewka (zaciemnia to ogólny obraz). Robisz np: 4 zdjęcia z tego samego miejsca, obracając drzewko wokół osi i pstrykając najlepsze jego "strony". Drzewko powinno być całe w kadrze. "

Dalsze wywody na temat zdjęć - ucięte

Anonymous - 2006-07-11, 21:26

Do piachu z nią!
na conajmiej 5 lat

Anonymous - 2006-07-11, 21:26

Taką wersję też przewidziałem. Mam ogrudek więc będzie bezpieczna!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Anonymous - 2006-07-11, 21:27

uciąć na tym fatalnym zgieciu drzewka - i niech tyje tyje tyje - i czekać czekać czekać az pusci nowe gałązki-po paru latach bedzie co z niej robić

Qbik -jak masz możliwość na ogródek wysadzać -to zrób sobie jak ja zaciszny kątek -wywal tam połowe albo wszystkie drzewka -plus nowe chaszczyki ze sklepów,lasów,pól - i niech rosną -ja tak zrobiłem-co przezyje to przezyje nie mam zamiaru sie rozczulać :-) -ale za pare lat bedzie co robić -niech chociaż co roku wykopie 1 drzewko - to i tak bedzie super

szef - 2006-07-11, 21:27

Wygląda to tak jakbyś wsadził ją do tej miseczki bez przycinania korony. Pamietaj o zachowaniu proporcji między przyciętymi korzeniami i koroną.
Druga sprawa, to faktycznie do ziemi, albo dużego pojemnika, bo pień jest całkiem fajny, ale trzeba stworzyc korone, a w takiej misce to troche potrwa.
No i zgodze się z Whitem, zaczął bym tworzyc korone nad tym wygięciem (chociaż zdecydowanie zostawiłbym te dwie gałazki tuż nad nim).

Anonymous - 2006-07-11, 21:28

Tak jak już pisałem dostałem to dziwadło w takim stanie jak jest na fotce. Ale już zrobiłem z nim porządek. Poszła ta lipka w ziemię i jest przycięta. Teraz czekam na nowe gałązki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group