To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - nasiona granatu, jak to z nimi jest??

Anonymous - 2007-05-04, 13:35
Temat postu: nasiona granatu, jak to z nimi jest??
jak to wkoncu jest z tymi nasionami, stratyfikowac czy nie?? moczyc czy nie ?? z 20 wzeszlo mi jedno i zaraz padlo ;(
ogrodnik - 2007-05-06, 11:36

Granat stratyfikować :?: :lol: ... chyba nie, bo to raczej nie jest roślina z naszego klimatu.
Moczyć :?: ... być może.
Tutaj raczej nie znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, polecam www.forumogrodnicze.info

Anonymous - 2007-05-06, 11:45

ja jak sie bawilem w wysiew nasion roslin egzotycznych to bawilem sie sposobem moczenia i suszenia
Anonymous - 2007-05-06, 16:44

Co do wysiewu nasion granatu to nie ma najmniejszego problemu. Kupujesz owoc granatu, zjadasz oczywiście bez pestek, trochę zabawy jest ale warto bo świeże nasionka są najlepsze. następnie podsuszasz nasionka na słońcu. tak przygotowane wysiewasz do pojemnika z dobrze przepuszczalnym podłożem, następnie przysypujesz cienką warstewką, podlewamy , przykrywamy pojemnik i ustawiamy na nasłonecznionym i ciepłym miejscu lub jak wolę ja pod lampką biurową. po kilku dniach obserwujemy gęsty lasek świeżo wykiełkowanych granatów. :spoko:
Anonymous - 2007-05-07, 07:32

no to musze sprawdzic ta metode, byc moze bylo za zimno gdy je wysialem i dlatego nic z tego nie wyszlo :cry:
Anonymous - 2007-05-14, 19:48

Atam! moja mama kupila soczysty granat polowe skonsumowalem a druga oskubalem z nasionek i odrazu do ziemi z 50 wzeszlo mi okolo 20 wiec mam sadzonek nadtto! bez zadnego suszenia moczenia itp... pozdrawiam
Anonymous - 2007-05-15, 08:32

Jeśłi nasiona granatu są świeże, wyjęte prosto z owocu, to nie ma potrzeby ich moczyć. Ale dobrze byłoby je wypłukać, żeby wymyć resztki soku, takie brudne i lepkie mogą pleśnieć.
Suche nasiona granatu natomiast dobrze jest namoczyc na 24 godz.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group