To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - Co to za gatunek drzewka? (ligustr chiński)

Anonymous - 2007-04-10, 03:40
Temat postu: Co to za gatunek drzewka? (ligustr chiński)
Witam serdecznie,
jako ze dostalem drzewko na urodziny i nigdzie nie mogo sie dowiedziec jaki to gatunek, zwracam sie z prosba o pomoc do was.
Kiedys mialem karmone drobnolistna, ale niestety po mimo wysilkow nie udalo mi sie jej utrzymac :( Chcialbym, zeby z ta bylo inaczej, a na start dobrze wiedziec, z czy mam doczynienia ;)

Dzieki za pomoc.
Pozdro

Jacek Grzelak - 2007-04-10, 08:54

Drzewko to to Ligustr Chiński , wymaga nieco obfitszego podlewania niż wspomniana Carmona , dlatego myślę że powinieneś go utrzymać , tylko musisz spełnić kilka podstawowych warunków , takich jak , regularne podlewanie , zapewnienie roślinie dostatecznej ilości światła (na parapet z nim ) :prosze: nieco nawożenia(najlepiej jakiś rozcieńczony nawóz płynny do roślin nie kwitnących ) , no i na koniec troszkę więcej ogólnej wiedzy na ten temat (poczytaj zwłaszcza o problemach z zimowaniem , choć do tego jeszcze daleko , jednak warto) :roll: :spoko: Aha , jeszcze jedno , wytnij te proste , pionowe patyki wychodzące z pnia i poskracaj , te na gałązkach :-) ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group