To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

...z innej beczki - Jałowiec pospolity

Anonymous - 2007-04-01, 08:50
Temat postu: Jałowiec pospolity
Jałowca tego, wypatrzyłem 2 lata temu. Po rozgrzebamiu nebari okazało sie że drzewo posiada bardzo silną i zwartą bryłe korzeniową. W ym roku jałowiec został podkopany a w następnym zamierzam go pozyskać. :roll: Prosba do uzytkowników forum o sugestie co do formy i oczywiście co do pojemnika docelowego. :help:
Jacek Grzelak - 2007-04-01, 09:06

Widzisz Dominiku , w obecnej formie nic z niego nie uzyskasz , będąc u mnie widziałeś jak przebiega mniejwięcej cały proces zmuszania comunisa do wypuszczania zieleni w niższych partiach rośliny i bliżej pnia , stopniowo przez kilka lat , dopiero wówczas pomyślałbym nad formą , gdy będzie ją z czego robić , bo w chwili obecnej widzę tylko stosunkowo krutki i b. gruby pień i 3 łysawe , acz długaśne gałęzie , niestety czeka Cię kilka lat walki z naturalnymi tendencjami roślinydo łysienia wewnąrz spowodowanymi brakami w naświetleniu , bowiem widzę że rośnie on w dość zwartym drzewostanie , więc po wykopaniu go , gdy dostanie dość dużą dawkę światła i dodatkowo zostanie nieco przycięta zieleń , powinien dość szybko zdecydować się na ratowanie się pączkami śpiącymi i nam w to graj :jupi: ;-) :-D
Anonymous - 2007-04-01, 20:58

Ten temat był primaaprilisowym żartem :lol: . Prośba do modów o usunięcie tematu :lol:
Jacek Grzelak - 2007-04-01, 22:03

Dobre , dobre , nawet uwierzyłem , że porwiesz się na tak wielkie wyzwanie jak wykopanie takiego sagana :lol: :roll: ;-) :-P
Anonymous - 2007-04-01, 23:20

Żebyś nie myslał, że nikt nie zauważył ... to ja osobiście nieźle się uśmiałem przy tym poście :) Naprawde dowcip ci się udał :)
Anonymous - 2007-04-02, 22:00

zagz, :prosze: :prosze: :brawo: w twoją stronę. też sie dałem nabrać ( pomyslałem co za "freak" porywa się na takie chaszcze ) pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group