To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Sprawy forum "Przyjaciół Bonsai" - WYSZUKIWARKA

ogrodnik - 2007-02-24, 12:33
Temat postu: WYSZUKIWARKA
Czy można na forum jakoś wyraźniej zaznaczyć wyszukiwarkę lub umieścić ją w każdej kategorii w dobrze widocznym miejscu, itd. :?: :?: :?:
Olon - 2007-02-24, 12:41

Takie postępowanie zostało ju zuwzględnione w szerszym projekcie jaki ma powstać.
Trudno mi to opisać, ale chcemy stworzyć coś na zasadzie przewodnika dla nieporadnych poszukujących i początkujących który tworzyłąby sieć informacji i komunikatów prowadzących do której możanby było dostać się z różnych często umieszczanych punktów na całym forum :]

Jest już nawet stworzony rdzeń projektu, ale czas członków grupy roboczej jest tak ograniczony, że pewnie jeszcze to potrwa.

:-)

ogrodnik - 2007-02-24, 13:27

:jupi: :jupi: :jupi: :spoko: :spoko: :spoko: :prosze: :prosze: :super: :super: :super: :brawo: :brawo: :brawo:
No to czekamy na te wszystkie zmiany
:jupi: :jupi: :jupi: :spoko: :spoko: :spoko: :prosze: :prosze: :super: :super: :super: :brawo: :brawo: :brawo:

Anonymous - 2007-02-25, 17:56

Przeglądam forum od jakiegoś czasu, a ponieważ "początkuję" w tym temacie, w zasadzie wszystkie kwestie, które są dla mnie na tym etapie przydatne, były już na forum poruszane i opcja "szukaj" załatwia sprawę.

Kiedyś, podczas zgłębiania treści, przyszła mi do głowy taka myśl - że może by zrobić coś takiego, że jak ktoś, kto ma mniej niż np. 5 postów chce założyć nowy temat, to wtedy pojawia mu się strona z wyszukiwarką i z poradą, żeby przed założeniem nowego tematu wpisał interesującą go frazę w pole szukaj.

I dopiero na stronie z wynikami pojawiłby się tekst w stylu: jeśli nie znalazłeś rozwiązania swojego problemu, zadaj pytanie na forum (i przycisk "nowy temat").

To tylko pomysł taki, ale wydaje mi sie, że to mogłoby trochę pomóc.

ann be.

Anonymous - 2007-02-25, 19:58

Ciekawe rozwiązanie. :spoko:
Anonymous - 2007-03-06, 02:03

witam
nie wiem czy moja propozycja pomoglaby wyszukiwarce albo ja zastapila...
jak widze wiekszosc tematow to zadane 1 do 5 pytan i koniec na tym przynajmniej w dziale dla poczatkujacych... wiec nie smiem proponowac bo rozwiazanie jest czasochlonne dla kogos kto by sie tego podjal!!
JEDEN temat pt. "Pytanie - odpowiedz" (czy cos w tym stylu), po tygodniu, miesiacu czy jakos tak (zalezy od ilosci pytan i odpowiedzi) ktos robi z tego male FAQ, czyli wypisuje pytania (albo dodaje nowe rozszerzenie pytania w podpunkcie czy poprostu bardziej je rozwija) i odpowiedzi grupujac pod wzgledem np. gatunku drzewa i wstawia jako pierwszy post tego tez wczesniej zresetowanego tematu... z podpisem jesli masz pytanie na ktore nie znalazles odpowiedzi pytaj! pytania powinny byc w miare rzeczowe i zwiezle jak i odpowiedzi!!!
szczerze mowiac to wyszukanie odpowiedzi na pytanie ktore nas nurtuje a odpowiedz wczesniej padla bedzie banalnie proste a po jakims czasie moze sie to stac jednym wielkim FAQ odnosnie bonsai ktore nadawaloby sie do publikacji(!!) a zmeczeni moderatorzy odpowiadaniem na pytania nowicjuszy ogladaliby tylko jak wszyscy sie chwala swoimi drzewami zamiast po raz setny pytac o to samo!!

jesli uwazacie ze to bezsensowny pomysl to mozecie skasowac mojego posta (czasami mam glupie pomysly) bo wymyslilem to w chwili natchnienia i oczoplasu gdy po kilku dniach nieobecnosci przejrzalem forum :roll:

ps. a co do rozwiazania anabell to odpowiedz jest w jednym niedawno zmaieszczonym temacie w dziale dla poczatkujacych
Rodzynek napisał/a:
Cześć właśnie przeglądam posty z działu początki na temat wiązu drobnolistnego. Ponieważ nie znalazłem konkretnych odpowiedzi chcę się poradzić. (wydaje mi się, że wynika to z faktu iż każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie)

pozdro

Olon - 2007-03-06, 17:42

Takie FAQ i jeszcze inne pomysły są już częscią projektu zmian na forum. Jest on rozbudowany i wymaga wiele pracy ze strony grupy roboczej, ale myślę że jego efekt końcowy zadowoli wielu użytkowników i ograniczy oklepane pytania, które w końcu i tak będziemy musieli zacząć kasować. Jedyne co mogę Wam powiedzieć na temat wdrożenia zmian, to ... cierpiwości. W tej chwili nie mamy nawet czasu dogadać się w kwestii szczegółowych rozwiązań, a to dopiero szczyt góry. Stworzenie dobrze skonstruowaniej sieci artykułów i porad będzie wymagało wiel eczasu i pracy. Mam nadzieję że jednak się to uda i będziemy mogli zacząć postrzegać forum w nowym świetle.

:-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group