To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Narzędzia, donice, akcesoria - Pojemniki na bonsai - dlaczego nie kwadratowe ?

ogrodnik - 2006-11-25, 16:06
Temat postu: Pojemniki na bonsai - dlaczego nie kwadratowe ?
Dlaczego bonsai sadzi się tylko w okrągłych, prostokątnych i owalnych doniczkach, a nie sadzi się w kwadratowych (ja nigdy nie widziałem drzewka bonsai w kwadratowej doniczce) :?: :?: :?:
Anonymous - 2006-11-25, 19:55

To nie prawda,ze bonsai sadzi sie tylko w pojemniki owalne,okragle i prostokatne.Sa rowniez donice wielokatne,najczesciej oktagonalne,donice na planie kwiatu lotosu i donice do nietypowych drzewek o nieregularnych ksztaltach.Doniczki kwadratowe sa stosowane praktycznie w kazdym stylu,ale faktycznie do popularnych nie naleza.Wyjatek stanowia pojemniki kwadratowe,ktore najczesciej sa glebsze niz szersze,te stosuje sie dosc czesto przy nasadzaniu kaskad i polkaskad.W sieci jest sporo przykladow drzewek sadzonych w takich pojemnikach. :-)
Anonymous - 2007-02-13, 22:16

ja widzialem kilka drzewek w kwadratowych donica ch i niekoniecznie tych głębszych. choc nie czesto sie to zdarza...
Anonymous - 2007-02-14, 09:57

W książce Płochockiego jest fajna tabela, pokazująca dobór donicy (kształt, wysokość) do stylu bonsai.
ogrodnik - 2007-02-14, 10:09

No to muszę w końcu skombinować tą książkę :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group