To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Umiejscowienie drzewka Outdoor

Anonymous - 2008-04-07, 15:43

ok, rozumiem bez rysunku :D
nandu - 2009-07-25, 19:00

Była mowa o balkonie południowym. A ja mam pytanie. Jakie gatunki bedą odpowiednie na balkon północny?
Anonymous - 2009-07-26, 20:50

A ja z kolei chciałbym się dowiedzieć jaki outdoor może stać po stronie wschodniej? Wiem że głupie pytanie ale jednak chciałbym wiedzieć bo mam kilka jałowców, modrzewnik i wschodniej. Czy to im nie zaszkodzi? :?: :?:
nandu - 2009-10-04, 14:44

Widzisz Grzegorz, zadaliśmy dwa głupie pytania :-)
Anonymous - 2009-10-04, 18:39

Idąc za ciosem. Chciałbym zapytać o balkon z wystawą zachodnią.
Mianowicie od jakiegoś czasu zbieram się z zamontowaniem oświetlenia HQL które przez pierwsze pół dnia będzie rośliny doświetlało. Czy ma to sens?

Trzymam na tym balkonie rośliny od 4 lat ale widzę że nie mają odpowiedniej ilości swiatła. Największy problem jest z tym że latem słońce pojawia się ok 12.30 i atakuje drzewka silnym udeżeniem światła. Z takiego traktowania nie jest zadowolona lipa (T.cordata). W środku lata drzewa są cieniowane metalową siatką o oczkach 3,5mm.
Buki, dąb i klony wyglądają na zadowolone.
Drzewa iglaste dość wolno się zagęszczają ale wydaje mi się, że dają radę.

PYREK - 2009-10-07, 09:24

DrUid - ja też mam balkon od strony zachodniej i jakoś nie mam problemu z różnymi gatunkami drzewek.
Fakt że trzeba im znaleźć odpowiednie miejsce, w którym będzie im najlepiej, więc można zasłonić , zacienić innym drzewkiem to wrażliwsze które wymaga mniejszego natężenia światła. Ja wykonałem z drewna stoliki (odpowiednio zaimpregnowane) o różnych wysokościach. Zrobiłem rysunek aby łatwiej to przedstawić. Jeszcze inaczej - można wykonać wąską kratownicę z drewna np. 40 cm do wys. balustrady i poprowadzić od wiosny nawet fasolę ozdobną (jakieś pnącze) a za nią ustawisz swoje bonsai.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group