To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - pomysł na to drzewko

wizja - 2011-05-31, 10:22

peper50 napisał/a:
To przeczytaj. Parę linijek wyżej.

peper50 napisał/a:
Musisz mieć pomysł na roślinę i improwizować.


Owszem czytałem i zabij mnie, ale nie wiem jak to ma wyglądać :mrgreen: ;-) Mniejsza z tym, bez ekscytacji :beer:

TigerStyle napisał/a:
Albo pseudo kaskada, która bonsai'em nigdy nie będzie, albo odkład powietrzny. Wtedy z odkładu bonsai może być natomiast sama marchewa pozostanie marchewą, tyle, że bez jednej gałęzi.


No i elegancko, czyli po odkładzie można obciąć tak jak proponowałem i będą dwie roślinki :)

peper50 - 2011-05-31, 13:28

Norbercie nie jestem zły na Ciebie o to co zrobiłeś z rośliną, mam jedynie odmienny pogląd. Jak napisałeś, bez ekscytacji :beer:

Wydaje mi się, że tak liczne cięcia były zbędne. Jeśli bonsai z niego nie będzie to jaki sens ma prowadzenie zieleni prawie od początku?

Była już spora korona którą można było tylko ułożyć. Wyszłaby ciekawa roślina pokojowa już teraz.

Coś takiego ale bazgrałem na szybko bo mam mało czasu teraz. Powiedzmy, że mniej więcej tak... Dolną prawą gałąź można by ciągnąć w dół naśladując pół-kaskady wedle życzeń właścicielki.

Na efekty nie trzeba byłoby czekać tak długo jak w przypadku tego co zostało zrobione. Ale Każdy ma swoją wizję. Mam nadzieję, że roślina się nie zmarnuje.

Pozdrawiam.

wizja - 2011-05-31, 13:42

peper50 napisał/a:
Norbercie nie jestem zły na Ciebie o to co zrobiłeś z rośliną, mam jedynie odmienny pogląd.

Wydaje mi się, że tak liczne cięcia były zbędne. (...)
Na efekty nie trzeba byłoby czekać tak długo jak w przypadku tego co zostało zrobione. Ale Każdy ma swoją wizję. Mam nadzieję, że roślina się nie zmarnuje.


:help: Bartek, zastrzelę się... to NIE jest moja roślina i ja jej NIC nie zrobiłem, tamto zdjęcie jest fotomontażem - propozycją :-D :-D :-D ;-)

Co do odmiennych poglądów czy wizji (sic!) to oczywiście - chodziło mi tylko o to, że jeśli ktoś wyraża opinię negatywną to świetnie byłoby, gdyby coś sam zaproponował. Tylko tyle :-)

No to jeszcze raz :beer:

peper50 - 2011-05-31, 14:34

wizja napisał/a:
:help: Bartek, zastrzelę się... to NIE jest moja roślina i ja jej NIC nie zrobiłem, tamto zdjęcie jest fotomontażem - propozycją :-D :-D :-D ;-)


Hm nie doczytałem, że to virt. Mój błąd. Chyba jestem przepracowany ^^

A tak poza tym - świetny fotomontaż :shock:

Anonymous - 2011-06-02, 21:47

o, ile postów. już myślałam, że nikt nie da szansy mojej "marchewie":) -przyznam szczerze, że to określenie jest dla mnie dość bolesne;)

dzięki za fotomontaże:) stylu pseudokaskadowego pewnie szybko nie ukształtuję, bo w międzyczasie drzewko przycięłam, ale nie aż tak drastycznie jak w propozycji Wizji

Anonymous - 2011-06-02, 21:52

A mi się drzewko podoba. Pewnie teraz to każdy patrzy na idealny styl, żeby wszystko miało wypozycjonowane, ale tak naprawdę chyba nie o to chodzi. Widać, że dziewczyna się jara swoim drzewkiem a Wy od razu psy wieszacie. Pewnie z waszych drzewech by się inni śmiali. Jak dla mnie D postaraj się wyhodować jeszcze większy korzeń tak żeby nikt już nie wiedział co to jest:) Mi ogólnie drzewko się podoba, lepsze niż te pomarszczone w Leroy Merlin.
peper50 - 2011-06-03, 02:05

Piotr napisał/a:
Wy od razu psy wieszacie. Pewnie z waszych drzewech by się inni śmiali.


Nikt psów nie wieszał. Zwyczajna dyskusja na temat nieciekawej rośliny z ciekawymi pomysłami.

slowikp - 2011-06-03, 08:03

Piotr, ale ta roślina niema nic wspólnego z bonsai poza naklejką na doniczce. W Polsce jest parę, no może parenaście osób co mogą powiedzieć, że mają bonsai, my tylko próbujemy.
Anonymous - 2011-06-03, 10:44

tak slowikp to najlepiej wyrzucic na balkon. Jestem przekonany, że ma o wiele więcej wspólnego z bonsai niż ze storczykiem i jeśli dziewczyna się stara żeby jak najlepiej wyglądało to nie dołujcie tylko wykażcie trochę chęci i dajcie jak najlepsze rady. Po to chyba jest te forum tak?
Daniel J. - 2011-06-03, 22:01

do nauki uprawy rosliny wystarczy z czasem bedzie jak z chipsami zjesz jednego a zaraz chcesz nastepnego , każdy od czegos zaczynał jedni od marchewek inni od jałowców a jeszcze od nasionek , tylko praca na materiale i wytrwałosc da pożadane efekty . lepiej niech uczy sie na materiake za 50 pln niz za 5000 pln albo wiecej to czego sie nauczysz przyda CI się w przyszłósci :beer:
peper50 - 2011-06-03, 22:08

Nikt nie napisał żeby wyrzucić na balkon. Akurat ma tyle wspólnego z bonsai co ze storczykiem.

Wydaje mi się, że jak na marchewę to zainteresowanie było dość duże. Nikt dziewczyny nie dołował a zarówno rady jak i pomysły zostały przedstawione więc nie wiem skąd Twoje oburzenie Piotrze.

Szczerze to forum jest o bonsai a ta roślina nim nie będzie więc temat taki powinien zostać usunięty bo jest nie na temat a jednak został jak wiele innych beznadziejnych tematów na które mimo rozbieżności tematycznej ludzie starają się pomóc jak i w tym przypadku. Jeśli nie bonsai to ciekawa roślina pokojowa.

Rozmawiajmy o roślinach, dawajmy przykłady a nie komentujmy komentarzy kolegów...
Twój post Piotrze nic nie wniósł do rośliny koleżanki. Napisałeś, że Ci się podoba a reszta to bełkot nie na temat... tak jak i teraz mój komentarz.

Pozdrawiam.

Anonymous - 2011-07-09, 17:04
Temat postu: CO DALEJ::: ?
Witam. A ja mam sobie takie drzewko i dowiedzialem sie ze jest to karmona drobnolistna, ale nie chodzi tu o to... Mam pytanie co dalej z nia robic? Mam ja od miesiaca, podlewam codziennie po trochu tak zeby nie bylo sucho i zeby jej nie przelac. Ktos wczesniej mi napisal ze zbyt malo drutowania na niej jest, ale jesli interesuje mnie tylko forma wybranych galazek to chyba jest ok ? Problem jest w tym ze nie wiem co dalej robic...
lukipela - 2011-07-09, 21:47

Nie rozumiem jak ktoś może pisać że jest za mało lub za dużo drutowania. drutuje się w jakimś konkretnym celu - żeby nadać gałązkom odpowiedni kształt a nie żeby tylko nałożyć drut. Jeśli uważasz że takim zadrutowaniem uzyskasz odpowiedni kształt gałązek to znaczy że jest go wystarczająco dużo.
Natomiast jeśli nie wiesz jak dalej formować to najlepiej nic na razie nie rób. Oglądaj drzewka, zastanów się i jak już będziesz wiedział jaki kształt chcesz mu nadać to zastanów się jak go uzyskać.

Anonymous - 2011-07-10, 20:57

Dzieki bardzo za odpowiedz... Tak naprawde sam moglem na to wpasc, ale jesli ktos to popiera to znaczy ze mysl byla dobra. Jeszcze raz dzieki..


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group